Saytda ovoz jo`rligi(suhandon tekstni o`qib berishi) funksiyasi mavjud. Buning uchun kerakli tekstni belgilaysiz, paydo bo`lgan oynadan bosqichni tanlaysiz. Agar to`xtatmoqchi bo`lsangiz bosqichni tanlaysiz
Bosh sahifa / Axborot xizmati / Yangiliklar / Kundalik yangiliklar
KASBIM FAXRIM.
25.02.2025 25.02.2025 287
“O‘zmetkombinat” AJda ham turli kasblarda mehnat qilayotgan tajribali ishchi -xodimlar ko‘plab topiladi. Ular kombinatga kelayotgan yosh kadrlarga ustozlik qilib, kasb sirlarini o‘rgatishmoqda.
Jo‘rabek Qodirov ham kombinatga kelganida 26 yoshda bo‘lgan, u Toshkent davlat texnika universitetini tamomlab 2014-yil Zoldir prokatlash bo‘linmasiga valstokar bo‘lib ishga kirgan. Ustozlari Qahramon Qo‘chqorov, Mansur Iskandarov, Maqsud Xolmatovlardan tokarlik  sir-asrorlarini o‘rgangan. Keyinchalik shu bo‘linmada 2015-yildan 2017-yilgacha usta lavozimida ishlagan. 2017-yil iyuldan vallarni yig‘ish va kletlarni almashtirish uchastkasida valsalovchi vazifasiga ishlagan. Bu yerda unga Ilhom Rahimov, Solijon Allaberdiyev kabi tajribali mutaxassislar ko‘magida valsalovchi kasbini o‘rgangan. Yillar o‘tib o‘zi ham malakali kadrlardan biriga aylandi. 2019-yil iyun oyidan 2024-yilning iyun oyigacha tayyor mahsulot omborida usta lavozimida ishlab o‘z tajribasini oshirdi. Hozirgi kunda esa smena katta ustasi lavozimida ishlab kelmoqda.