Bosh sahifa / Axborot xizmati / Yangiliklar / Kundalik yangiliklar
“O‘ZMETKOMBINAT” AJ TARIXI MUZEYIGA TASHRIF
14.03.2025 14.03.2025 129
Bugun 8-maktabning 4-sinf o‘quvchilari “Milliy qadriyatlar kuni”da o‘zgacha muhitda va milliy liboslarda  «O‘zmetkombinat» AJ tarixi muzeyiga sayohat uyushtirishdi. Albatta, har bir millatning o‘zgacha ma’naviy va madaniy merosi, uning ramzi bo‘lgan milliy liboslarida yaqqol namoyon bo‘ladi. Shu munosabat bilan, haftaning har juma kuni yurtimizda milliy liboslar kuni nishonlanadi.
Milliy qadriyatlarimiz bu millatimizga xos bo‘lgan an’analarni, madaniyatni va urf-odatlarni hurmat qilish, yodga olish hamda o‘zaro birdamlikni mustahkamlash uchun ajoyib imkoniyatdir. Kelajagimiz bo‘lgan yoshlarimiz ham buni to‘g‘ri anglagan holda milliyligimizni targ‘ib qilishmoqda.
Maktab o‘quvchilari kombinat tarixi muzeyiga tashrifi davomida, O‘zbekiston metallurgiya kombinatining rivojlanish tarixi aks etgan qimmatli manbalar bilan tanishib, o‘zlari uchun katta taassurotlarni olishdi.