Bosh sahifa / Axborot xizmati / Yangiliklar / Kundalik yangiliklar
18.03.2025 18.03.2025 138
Xabaringiz bor, “8-mart – Xalqaro xotin qizlar kuni” munosabati bilan “O‘zmetkombinat” AJ ning Zoldir prokatlash bo‘linmasi kran mashinisti Jamila Tursunqulova “Do‘stlik” ordeni bilan mukofotlangan edi.
Shu munosabat bilan kombinat Ijroiya apparati faollar zalida tadbir bo‘lib o‘tdi. Unda J. Tursunqulovani ushbu mukofot bilan tabriklash maqsadida “O‘zmetkombinat” AJ Boshqaruv raisining o'rinbosari-umumiy masalalar bo‘yicha direktori Akmal Sharipov tabriklab,  bugungi kunda ayollarimiz siyosat, ilm-fan, ishlab chiqarish, tadbirkorlik kabi barcha sohalarda samarali mehnat qilib kelayotganligi va butun kuch-qudrati, iqtidori, salohiyatini namoyon etib, fidokorona mehnat qilayotgan ayollarimiz hamisha Vatanimiz ardog‘ida ekanligini ta’kidlab, kombinat rahbariyati nomidan o‘zining samimiy tilaklarini bidirdi.
Shundan so‘ng Jamila Tursunqulovaga zar chopon, do‘ppi hamda gullar taqdim etildi. Qolaversa O‘zbekiston Respublikasi tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi tomonidan yozilgan tashakkurnoma ham tantanali ravishda topshirildi. O‘z navbatida Jamila opa ham ularga berilgan bu davlat mukofoti butun kombinat ishchi-xodimlariga berilganligini hamda kamtarona mehnati shunday yuksak ulug‘langanligidan xursand ekanligini aytib o‘tdi.
Tadbir davomida kombinat Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Elzara Velliullayeva va bir qator ishtirokchilar o‘zlarining tabriklarini bildirishdi.