YOSHLAR BILAN OCHIQ MULOQOT
Yoshlar kuniga bag‘ishlangan oylik doirasida O‘zbekistonda  yosh avlodni qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirishga qaratilgan  tadbirlar o‘tkazish yaxshi an’anaga aylangan.
19-iyun kuni “Sohil” bolalar sog‘lomlashtirish oromgohida yosh mutaxassislar va “O‘zmetkombinat” AJ rahbariyati o‘rtasida ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi. Tashabbus korxona kasaba uyushma qo‘mitasi ko‘magida amalga oshirildi.
Uchrashuv “O‘zmetkombinat” AJ Boshqaruv raisi-Bosh direktor Dilshod Axmedov boshchiligida bo'lib o'tdi. U o‘z so‘zida kombinatning mamlakat sanoat sektoridagi barqaror o‘rnini qayd etib, sohani rivojlantirishning ustuvor yo‘nalishlari va istiqbollarini ko‘rsatib o‘tdi.
Metallurgiya sanoatining kelajagida yoshlarning roliga alohida e’tibor qaratildi. Rahbar yosh mutaxassislar sohani modernizatsiya qilish va rivojlantirishda muhim bo‘g‘in bo‘lishiga ishonch bildirdi.
Uchrashuvda yoshlar o‘z fikr-mulohazalarini, takliflarini bildirdilar. Savollarga batafsil javob oldilar.
Bu tadbir kombinat rahbariyati ochiq muloqotga, yoshlarning   tashabbusini qo‘llab-quvvatlashga, foydali va samarali  hamkorlikka tayyorligini tasdiqladi.

ОТКРЫТЫЙ ДИАЛОГ С МОЛОДЕЖЬЮ
В рамках месячника, посвящённого Дню молодежи, в Узбекистане традиционно проводятся мероприятия, направленные на поддержку и развитие молодого поколения.
19 июня в детском оздоровительном лагере «Сохил» состоялся открытый диалог между молодыми специалистами и руководством АО «Узметкомбинат». Инициатива реализована при содействии профсоюзного комитета предприятия.
Встречу возглавил Председатель правления — Генеральный директор АО «Узметкомбинат» Дилшод Ахмедов. В ходе выступления он отметил устойчивые позиции предприятия в промышленном секторе страны, обозначил приоритетные задачи и перспективы развития отрасли.
Отдельное внимание было уделено роли молодежи в будущем металлургической промышленности. Руководитель выразил уверенность в том, что молодые специалисты станут ключевым звеном в модернизации и росте отрасли.
Участники встречи представили свои предложения и задали интересующие вопросы, получив развернутые ответы.
Проведённый диалог подтвердил: руководство комбината нацелено на открытое общение, готово поддерживать инициативу молодежи и развивать конструктивное взаимодействие.