“O'zmetkombinat” AJ Idoralararo reyting baholash tizimida bir pog'onaga ko'tarilib "YASHIL" hududdagi o'rnini mustahkamladi.
YONG‘IN XAVFSIZLIGI BO‘YICHA O‘QUV MASHG‘ULOTI O‘TKAZILDI
Joriy yilning 28-fevral kuni "O‘zmetkombinat" AJ OYOXTTEB xodimlari tomonidan "O‘zmetkombinat" AJ hududida favqulodda vaziyat va yong‘in sodir bo‘lganda to‘g‘ri harakat qilish bo‘yicha o‘quv mashg‘uloti o‘tkazildi.
Brifing bo‘lib o‘tdi
Bugun Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligida brifing bo‘lib o‘tdi.
28.02.2025
“MILLIY QADRIYATLAR KUNI”
“Milliy qadriyatlar kuni” chellenjida «O‘zmetkombinat» AJ Ijroiya apparati xotin-qizlari faol ishtirok etib, azaliy an’analar davomchilari safida tashabbus ko‘rsatishmoqda.
Kon-geologiya sohasi matbuot kotiblari uchun seminar-trening o‘tkazildi
2025-yil 28-fevral kuni “Geologiya, tog‘-kon sanoati, metallurgiya sohasini ommaviy axborot vositalarida yoritishda yangicha yondashuv, o‘zaro hamkorlik, kommunikatsiyalar, tezkor axborot almashinuvini amalga oshirish, inqirozli vaziyatlarda maqbul yechim topish, samarali keyslardan va sun’iy intellektdan foydalanish” mavzusida seminar-trening tashkil qilindi.
27.02.2025
“FITCH RATINGS”
O‘zbekistonda qora metallurgiya mahsulotlari ishlab chiqarishning yetakchi korxonasi bo‘lgan “O‘zbekiston metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyati (RSE: UZMK) (bundan keyin - "O‘zmetkombinat" AJ, Kompaniya) Fitch Ratings (bundan keyin - Agentlik) tomonidan emitentning uzoq muddatli defolt reytingi “Salbiy” darajadan “Barqaror” darajaga yaxshilangan holda “BB-” darajadan “B+” darajagacha qayta ko‘rib chiqilganini ma’lum qiladi.
26-Xalqaro «Qurilish – UzBuild 2025» ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
"Qurilish - UzBuild 2025" xalqaro ko‘rgazmasi ishtirokchilar rivojlanish istiqbollarini muhokama qiluvchi, hamkorlikni yo‘lga qo‘yishlari va yangi g‘oyalarga ilhom beruvchi maydonga aylandi.
MEHNATKASH AYOLLARDAN BIRI.
Oramizda shunday insonlar bo‘ladiki, ular umri davomida o‘z kasbi va ishini sevib vijdonan bajarishga harakat qilishadi.
26.02.2025
“YOSHLAR ORASIDA GIYOHVANDLIK VOSITALARIGA QARSHI KURASH” OYLIGI O‘TKAZILMOQDA.
Mamlakatimizda joriy yilning 1-fevralidan 1-mart kuniga qadar “Yoshlar orasida giyohvandlik vositalariga qarshi kurash” oyligi o‘tkazilmoqda.