Navro‘z bayramiga bag‘ishlab, kombinat mehnat faxriylari o‘rtasida stol tennisi bo‘yicha musobaqa tashkil etildi. Respublika Konchilik va metallurgiya sanoati faxriylar Kengashi Bekobod  hududiy filiali tashabbusi bilan o‘tkazilgan musobaqa qiziqarli o‘tdi.
KORRUPSIYAGA QARSHI MUROSASIZ MUNOSABATDA BO‘LISHGA QARATILGAN TADBIR O‘TKAZILDI
2025-yil 18-mart kuni Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida markaziy арраrаt, tizimosti kоrхоnalar rahbarlari va komplayens xizmati mas’ul xodimlari ishtirokida 2025-yil 5-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida bo‘lib o‘tgan korrupsiyaning oldini olish bo‘yicha ishlar natijadorligi va kelgusidagi ustuvor vazifalarga bag‘ishlangan kengaytirilgan yig‘ilishda belgilangan vazifa va maqsadlar ijrosi yuzasidan tadbir o‘tkazildi.
NAVRO‘Z BAYRAMI MUNOSABATI BILAN SHAXMAT MUSOBAQASI O‘TKAZILDI
Bugun Metallurglar madaniyat saroyida kombinatda mehnat qilayotgan xotin-qizlar o‘rtasida bahor bayrami - Navro‘zga bag‘ishlangan shaxmat musobaqasi bo‘lib o‘tdi. Ushbu intellektual bellashuv "O‘zmetkombinat" AJ Kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan tashkillashtirildi.
18.03.2025
Navro‘z bayramida barchaga yuqori kayfiyat ulashish maqsadida O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist Ilhom Farmonov muxlislar uchun tanish va qadrdon bo‘lgan go‘zal qo‘shiqlarni ijro etdi.
Qoraqalpog‘iston - bu yerda milliy gilamlarni ko‘rish, an’anaviy taomlarni tatib ko‘rish va qoraqalpoqlarning mehmondo‘stligini his qilish mumkin.
Navro‘z bayramiga bag‘ishlangan tantanada "O‘zmetkombinat" AJ xodimlari ham faol ishtirok etdi.