KOMBINATDA YASHIL HUDUDLAR KENGAYMOQDA
“Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida “O‘zmetkombinat” AJ hududlarida ko‘kalamzorlashtirish ishlari amalga oshirilmoqda.
Bugungi kunda atrof-muhitni muhofaza qilish, ekologik barqarorlikni ta’minlash hamda aholi uchun qulay yashash sharoiti yaratish maqsadida kombinat hududida obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari olib borilmoqda. Faqatgina bugunning o‘zida “O‘zmetkombinat” AJ hududlariga 1 500 dona turli xil manzaraviy va mevali daraxt ko‘chatlari ekildi.
“O‘zmetkombinat” AJ tomonidan amalga oshirilayotgan ushbu ko‘kalamzorlashtirish ishlari atrof-muhitni asrash, ekologik barqarorlikni ta’minlash va korxona hududida yanada qulay ekologik muhit yaratishga xizmat qiladi. Kombinat jamoasining “Yashil makon” umummilliy dasturiga qo‘shayotgan munosib hissasi kelgusida ham izchil davom ettiriladi.

ЗЕЛЁНЫЕ ЗОНЫ НА ТЕРРИТОРИИ КОМБИНАТА РАСШИРЯЮТСЯ
В рамках общенационального проекта «Яшил макон» на территории АО «Узметкомбинат» последовательно реализуются работы по озеленению и благоустройству.
В целях охраны окружающей среды, обеспечения экологической устойчивости и создания комфортных условий на территории предприятия ведутся масштабные работы по благоустройству. Только за сегодняшний день на территории АО «Узметкомбинат» высажено 1 500 саженцев различных декоративных и плодовых деревьев.
Озеленительные мероприятия, проводимые АО «Узметкомбинат», направлены на сохранение окружающей среды, укрепление экологического баланса и формирование благоприятной экологической среды на территории предприятия. Вклад трудового коллектива комбината в реализацию общенациональной программы «Яшил макон» будет и впредь носить системный и последовательный характер.