BAYRAM KUNLARI KORXONA XAVFSIZLIGINI KUCHAYTIRISHGA BAG'ISHLANGAN YIG'ILISH O‘TKAZILDI
“O‘zmetkombinat” AJda Boshqaruv raisi - Bosh direktor Bahodir Abdullayev raisligida Yangi yil bayrami tadbirlarini belgilangan tartibda o‘tkazish hamda bayram kunlarida korxona hududida xavfsizlik va yong‘in xavfsizligi choralarini kuchaytirish masalalari yuzasidan yig‘ilishi o‘tkazildi.
Yig‘ilish davomida bayram tadbirlarini tashkil etish, ishchi-xodimlar uchun zarur shart-sharoitlarni yaratish va bayram kunlari davomida korxona faoliyatining uzluksizligini ta’minlash masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, xavfsizlik talablariga qat’iy rioya etilishini ta’minlash va ishchi-xodimlar salomatligini muhofaza qilish bo‘yicha aniq vazifalar belgilandi. Bayram kunlari davomida mas’ul rahbar xodimlardan iborat navbatchilik tizimini tashkil etish masalasi ko‘rib chiqildi.
Shu bilan birga yig‘ilish davomida bir qator tayinlovlar e'lon qilindi. Xususan Boshqaruv raisining o‘rinbosari-tijorat direktori lavozimiga Mamanov Rustam Abdusamatovich, Jismoniy xavfsizlik boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga Rasulov Qobiljon Qosimovich, Texnopark loyihasi rahbari lavozimiga Madirimov Daniyar Mamatsaliyevich va Tender bo‘limi boshlig‘i lavozimiga Kazakov Abror Yusup o‘g‘li tayinlandi.
Yig‘ilish yakunida barcha masalalar bo‘yicha qarorlar qabul qilindi hamda Yangi yil bayrami tadbirlarini belgilangan talablar asosida yuqori saviyada o‘tkazish bo‘yicha ijro topshiriqlari berildi.

В АО «УЗМЕТКОМБИНАТ» ПРОШЛО СОВЕЩАНИЕ ПО УСИЛЕНИЮ БЕЗОПАСНОСТИ В ПРАЗДНИЧНЫЕ ДНИ
В АО «Узметкомбинат» под председательством председателя Правления — Генерального директора Баходира Абдуллаева состоялось совещание, посвящённое вопросам организации новогодних мероприятий в установленном порядке, а также усилению мер безопасности и пожарной безопасности на территории предприятия в период праздничных дней.
В ходе совещания были обсуждены вопросы подготовки и проведения праздничных мероприятий, создания необходимых условий для работников и обеспечения бесперебойной деятельности предприятия в выходные и праздничные дни. Особое внимание было уделено строгому соблюдению требований безопасности и охране здоровья работников. Определены конкретные задачи по усилению контроля, а также рассмотрен вопрос организации дежурства ответственных руководящих работников в праздничный период.
Кроме того, в рамках совещания были объявлены кадровые назначения. В частности:
- на должность заместителя председателя Правления — коммерческого директора назначен Маманoв Рустам Абдусаматович;
- на должность начальника управления физической безопасности назначен Расулов Кобилжон Косимович;
- на должность руководителя проекта «Технопарк» назначен Мадиримов Данияр Маматсолиевич;
- на должность начальника тендерного отдела назначен Казаков Аброр Юсупович.
По итогам совещания по всем рассмотренным вопросам приняты соответствующие решения и даны конкретные поручения по обеспечению проведения новогодних мероприятий на высоком организационном уровне с соблюдением всех установленных требований.