"O‘ZBЕKISTON MЕTALLURGIYA KOMBINATI" AKSIYADORLIK JAMIYATI BOSHQARUV TARKIBIDA O‘ZGARISHLARNI MA'LUM QILADI
18.01.2024
5847
2024-yil 9-yanvar kuni kombinat Boshqaruv raisining birinchi o‘rinbosari - Ijrochi direktor Dilshod Tursunkulovich Axmedov O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirining o‘rinbosari lavozimiga tayinlangani e'lon qilindi. 2021-yil yanvar oyidan boshlab Dilshod Tursunkulovich Axmedov kombinatning ijrochi direktori sifatida kombinat rivojlanishiga faol hissa qo‘shib keldi.
"O‘zmetkombinat" AJ Dilshod Axmedovga amalga oshirilgan ishlar uchun chuqur minnatdorlik bildiradi, O‘zbekiston Respublikasining metallurgiya va qurilish sohasidagi bilimlarini yuqori baholab, yangi lavozimida yanada muvaffaqiyatlar tilaydi. Ishonchimiz komilki, uning yangi tayinlanishi bizga kombinatning muhim loyihalarida hamkorlikni davom ettirishga imkon beradi", - deydi Boshqaruv raisi - Bosh direktor Rashid Xusanovich Pirmatov.
Yuqorida qayd etilgan o‘zgarishlarni hisobga olgan holda aksiyadorlarga yaqin vaqt ichida "O‘zmetkombinat" AJ yangi boshqaruv tarkibini ko‘rib chiqish va tasdiqlash taklif etiladi. Bunga Roman Salimovich Garayevni Boshqaruv raisining birinchi o‘rinbosari lavozimiga o‘tkazish kiradi. Bu jarayonlarning uzluksizligini ta'minlash va kombinat ichidagi vakolatlarni rivojlantirish strategiyasini amalga oshirishga qaratilgan.
Ta'kidlash joizki, ushbu o‘zgarishlar "O‘zmetkombinat" AJ Kuzatuv Kengashi tomonidan tasdiqlanishi kerak. Yaqin kelajakda kerakli tasdiqlar olinishi kutilmoqda.

АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "УЗБЕКСКИЙ МЕТАЛЛУРГИЧЕСКИЙ КОМБИНАТ" СООБЩАЕТ
9 января 2024 года было объявлено о назначении первого заместителя Председателя Правления – исполнительного директора Комбината Дилшода Турсункуловича Ахмедова на должность заместителя министра инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан. Начиная с января 2021, г-н Ахмедов активно вносил существенный вклад в развитие Комбината на позиции исполнительного директора; его энергия и экспертиза были фундаментом многих успешных проектов Комбината.
- АО "Узметкомбинат" выражает огромную благодарность г-ну Ахмедову за проделанную работу, желает дальнейших успехов на новой позиции. Высоко оценивая его знания металлургического и строительного сектора Республики Узбекистан, мы убеждены, что его новое назначение позволит продолжить сотрудничество в важных проектах Комбината", - отмечает Председатель равления - генеральный директор Рашид Хусанович Пирматов.
С учетом вышеупомянутых изменений акционерам будет предложено рассмотреть и одобрить новый состав Правления АО "Узметкомбинат", в ближайшее время. Это будет включать перевод Гараева Романа Салимовича на должность Первого заместителя Председателя правления, что направлено на обеспечение преемственности процессов и реализации стратегии развития компетенций внутри компании.
Отметим, что данные изменения подлежат одобрению, в том числе Наблюдательным советом АО "Узметкомбинат". Ожидается, что необходимые одобрения будут получены в ближайшее время.