FUTBOL AKADEMIYASIDA "SUMALAK PARTY"
"El Golazo Academy Powered by Real Madrid Foundation" bolalar va o‘smirlar futbol akademiyasida "Sumalak party" deb nomlangan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
"El Golazo Academy Powered by Real Madrid Foundation" bolalar va o‘smirlar futbol akademiyasi rahbariyati, o‘qituvchi va o‘quvchilari Navro‘z bayrami hamda Ramazon hayitini bahoriy kayfiyatda nishonladilar. Shu kuni bolajonlar tomonidan ijro etilgan go‘zal va serjilo raqslar, milliyligimizni namoyish etadigan chiqishlar barchada katta taassurotlar qoldirdi.
Bayram dasturining alohida mehmonlari — ispaniyalik mehmonlar va O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi vakillari bo‘lib, ular ham sumalak tayyorlashda ishtirok etishdi va ushbu jarayonning o‘ziga xosligini his etdilar. Tadbirdan bir kun oldin sumalak tayyorlanishi boshlab yuborilgan edi. Sumalak pishirish jarayonida akademiyaning barcha xodimlari bilan bir qatorda o‘quvchilar ham ishtirok etib, milliy taomimiz tayyorlanishida o‘zlarining hissalarini qo‘shishdi.
Tadbir davomida chet ellik mehmonlarning tashrifi bayramga o‘ziga xos mazmun qo‘shdi. Shu kuni ular akademiya bo‘ylab ekskursiya qilishdi. U yerda mehmonlar maktabning dars jarayonlari va o‘quv mashg‘ulotlarining futbol tayyorgarligi bilan qanday mos kelishini ko‘rishdi.
Maktab ma'muriyatining so‘zlariga qaraganda bu kabi tadbirlar mamlakatlarimiz o‘rtasida madaniy va sport aloqalarini o‘rnatish uchun muhim sanaladi. Qolaversa, do‘stona rishtalarni mustahkamlaydi va turli xalqlar o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlikni yanada yaxshilashga xizmat qiladi.

В ФУТБОЛЬНОЙ АКАДЕМИИ СОСТОЯЛСЯ «SUMALAK PARTY»
В детско-юношеской футбольной академии «El Golazo Academy Powered by Real Madrid Foundation» прошёл праздничный «Sumalak Party», приуроченный к Наврузу и Рамазан-Хайиту.
Руководство академии, преподаватели и воспитанники отметили праздники в тёплой и праздничной атмосфере. В программе мероприятия были танцевальные и творческие выступления, демонстрировавшие национальные традиции, что оставило яркое впечатление у всех участников.
Особые гости — представители Испании и Футбольной ассоциации Узбекистана — также приняли участие в приготовлении сумалака, оценив уникальность и символику этого процесса. Накануне праздника подготовка блюда уже началась, и в ней участвовали как сотрудники академии, так и воспитанники, внося свой вклад в создание национального угощения.
Гости совершили экскурсию по академии, наблюдая, как учебный процесс гармонично сочетается с футбольной подготовкой. По словам администрации, подобные мероприятия укрепляют культурные и спортивные связи, способствуют развитию дружеских отношений и расширению международного сотрудничества.
«Sumalak Party» стал ярким примером объединения спорта, культуры и национальных традиций, создавая дружелюбную и праздничную атмосферу для всех участников.