FAXRIY METALLURGLAR E’ZOZDA
O‘zbekiston Respublikasi konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuni va “O‘zmetkombinat” AJning 80 yilligiga bag‘ishlab O‘zbekiston Respublikasi konchilik va metallurgiya sanoati faxriylari kengashining Bekobod hududiy filiali tomonidan bayram tadbiri tashkillashtirildi. “Baxt uyi”da bo‘lib o‘tgan ushbu tadbirda kombinatda ko‘p yillar davomida fidokorona ishlagan mehnat faxriylari taklif etildi.
Ularni kasb bayramlari bilan O‘zbekiston Respublikasi konchilik va metallurgiya sanoati faxriylari kengashi raisi Aleksandr Farmonov, “O‘zmetkombinat” AJ boshqaruv raisi - Bosh direktor Rashid Pirmatov, Bekobod shahar hokimi Nasrullo Boboyev, Faxriylar kengashining Bekobod hududiy filiali boshlig‘i Ilhom Qurbonovlar tabriklab o‘zlarining iliq tilaklarini bildirishdi.
Tadbir davomida O‘zbekiston Respublikasi konchilik va metallurgiya sanoati faxriylari kengashi tomonidan Qo‘ysinmurod Olimov va Mirzajon Rahimovga “Faol faxriy” ko‘krak nishoni va bir martalik pul mukofoti tantanali ravishda topshirildi.
Shundan so‘ng “Metallurglar madaniyat saroyi”ning xonandalari tomonidan ijro etilgan go‘zal kuy-qo‘shiqlar va jozibador raqslar taqdim etildi.
O‘z navbatida faxriy metallurglar ham bunday e’tibor va g‘amxo‘rlikdan xursand ekanliklarini aytib o‘z minnatdorchiliklarini bildirishdi.

14.05.2024 14.05.2024 2001
В честь Дня работников горной и металлургической промышленности Республики Узбекистан и 80-летия АО «Узметкомбинат»  Бекабадским филиалом Совета ветеранов горной и металлургической промышленности организовано праздничное мероприятие. Оно прошло в зале торжеств «Бахт уйи», куда были приглашены ветераны комбината, внесшие значительный вклад в развитие предприятия.
С поздравлениями к участникам обратились: председатель Совета ветеранов горно и металлургической промышленности  Республики Узбекистан Александр Фарманов, Председатель правления — Генеральный директор АО «Узметкомбинат» Рашид Пирматов, хоким города Бекабада Насрулло Бобоев и руководитель Бекабадского филиала Совета ветеранов Илхом Курбанов. Они выразили искреннюю благодарность за многолетнюю преданность профессии и вклад в развитие металлургической отрасли.
В ходе торжества Куйсинмурод Олимов и Мирзажон Рахимов были награждены почётным знаком «Активный ветеран» и единовременной денежной премией, которые им вручил руководство Совета.
Программа праздника продолжилась выступлениями артистов Дворца культуры металлургов, которые порадовали гостей музыкальными номерами и яркими танцевальными постановками.
Ветераны выразили признательность за внимание и заботу, подчеркнув, что подобные мероприятия создают атмосферу уважения и единства на предприятии.