Bugun, 7-noyabr kuni Toshkent viloyatida hududiy tarmoqlararo sanoat yarmarkasi o‘z ishini boshladi. Unda tog‘-kon metallurgiyasi, kimyo sanoati, elektroenergetika, elektrotexnika, qurilish materiallari va qishloq xo‘jaligi texnikasini ishlab chiqarish sohalariga ixtisoslashgan korxonalar o‘z mahsulotlarini namoyish etmoqda.
Ushbu ko‘rgazmada "O‘zmetkombinat" AJ prokat, po‘lat zoldirlar, rangli metallar, issiqlik o‘tkazmas materiallar, po‘lat simlar, sirlangan po‘lat idishlar kabi mahsulotlari bilan ishtirok etmoqda.
Yarmarkalarning o‘tkazilishi - yirik tarmoq korxonalari hamda hududiy tadbirkorlik subyektlari o‘rtasida kooperatsiya aloqalarini rivojlanishi, shuningdek, ishtirokchilarga respublikada ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar to‘g‘risida axborotlarni taqdim etish, yangi shartnomalar imzolash, hamkorlikda istiqbolli loyihalarni rejalashtirish uchun o‘ziga xos savdo maydoni bo‘lib xizmat qiladi.

РЕГИОНАЛЬНАЯ МЕЖОТРАСЛЕВАЯ ПРОМЫШЛЕННАЯ ЯРМАРКА В ТАШКЕНТСКОЙ ОБЛАСТИ
Сегодня, 7 ноября, в Ташкентской области начала свою работу Региональная межотраслевая промышленная ярмарка. На ней представляют свою продукцию предприятия, специализирующиеся на горнодобывающей металлургии, химической, электроэнергетической и электротехнической отраслях, а также производители строительных материалов и сельскохозяйственной техники.
В этом промышленном форуме участвует и АО "Узметкомбинат", демонстрируя лучшие образцы прокатной продукции, изделий из цветных металлов, стальной проволоки и эмалированной посуды, теплоизоляционные материалы.
Проведение подобных ярмарок способствует развитию кооперационных связей между крупными отраслевыми предприятиями и региональными субъектами предпринимательства. Ярмарка также служит уникальной торговой площадкой, где можно получить информацию о продукции, производимой в республике, заключить новые контракты и наметить перспективные проекты для сотрудничества.