20.11.2024 20.11.2024 3144
Ijroiya apparatining majlislar zalida "O‘zmetkombinat" AJ Boshqaruvi raisi – bosh direktor Dilshod Axmedov kombinatda  ko‘p yillardan buyon sidqidildan mehnat qilayotgan ishchi-xodimlarni "Kombinat ravnaqiga hissa qo‘shganligi uchun ko‘krak nishoni bilan tantanali ravishda taqdirladi. "O‘zmetkombinat" AJning  80 yilligi  munosabati bilan ko‘p yillardan buyon mehnat qilib kelayotgan ishchi-xodimlarni rag‘batlantirish maqsadida kombinat boshqaruvi tomonidan "Kombinat ravnaqiga hissa qo‘shganligi uchun" ko‘krak nishoni ta’sis etildi.
O‘tgan davr mobaynida kombinatimizni rivojlantirish yo‘lida munosib mehnat qilgan metallurglar ko‘plab topiladi. Ularning sharafli xizmatlari bois bugun O‘zbekiston metallurgiya kombinati Mamlakatimizning eng yetakchi korxonalaridan biri hisoblanadi. Bugun ana shunday  ishchi-xodimlar har qancha rag‘batlantirishga munosib.
Ayni kunlarda kombinat tarkibiy bo‘linmalarida ko‘plab ishchi-xodimlar fidokorona mehnatlari va kombinatni rivojlantirishdagi qo‘shgan xizmatlari uchun bu ko‘krak nishoni bilan mukofotlanmoqda.
Ana shunday tadbirlardan biri bugun Ijroiya apparatining majlislar zalida bo‘lib o‘tdi. Tadbirda "O‘zmetkombinat" AJ Boshqaruvi raisi – bosh direktor Dilshod Axmedov kombinatning qurilishi, 80 yillik bosib o‘tgan yo‘li hamda kelajakdagi rejalari haqida yig‘ilganlarga ma’lumot berib, barcha metallurglarni 80 yillik bayrami bilan samimiy tabrikladi.
Shundan so‘ng kombinatda ko‘p yillardan buyon sidqidildan mehnat qilayotgan ishchi-xodimlar "Kombinat ravnaqiga hissa qo‘shganligi uchun" I - darajali ko‘krak nishoni bilan kombinatda 35 yildan ortiq mehnat qilgan,  II - darajali ko‘krak nishoni bilan 25 yil korxonamizda faoliyat olib borayotgan va III - darajali ko‘krak nishoni bilan 15 yildan ko‘p ish staji ega bo‘lgan ishchi-xodimlar tantanali ravishda mukofot bilan taqdirlanishdi.

20.11.2024 20.11.2024 3142
В честь 80-летия АО «Узметкомбинат» руководство предприятия учредило нагрудный знак «За вклад в развитие комбината» с целью поощрения работников, которые долгие годы преданно трудятся на благо родного предприятия.
Немало металлургов внесли достойный вклад в развитие предприятия. Благодаря их упорному труду и профессионализму сегодня Узбекский металлургический комбинат является одним из ведущих промышленных гигантов нашей страны. Поэтому металлурги заслуживают особого внимания и признания.
В эти дни в структурных подразделениях комбината проходят торжественные  церемонии награждения работников комбината, внесших достойный вклад в его  успешное развитие.
Одно из мероприятий состоялось в зале заседаний Исполнительного аппарата. Председатель Правления – Генеральный директор АО «Узметкомбинат» Дилшод Ахмедов искренне поздравил всех с юбилеем предприятия, отметив  в своем выступлении о славном 80-летнем  пути комбината, достижениях и перспективных планах.
Затем состоялась церемония вручения нагрудных знаков «За вклад в развитие комбината».  Почетным нагрудным знаком I степени наградили металлургов, посвятивших  предприятию более 35 лет своей трудовой деятельности,  знаком II степени – тех, кто трудится на комбинате более 25 лет,  знака III степени были удостоены работники, стаж которых составляет от 15 до 25 лет. Награждение прошло в теплой дружественной атмосфере.