SERTIFIKAT BILAN TAQDIRLANDI
2024-yil 15-noyabrdan 14-dekabrga qadar “O‘zmetkombinat” AJ Ijroiya apparati Hujjatlar tahlili va ijrosini ta’minlash, murojaatlar bilan ishlash boshqarmasi muhandisi I.Baynazarov Toshkent shahridagi "Ishga marhamat" Monomarkazida tashkil etilgan Vazirlik va idoralarning mas’ul xodimlariga Respublika kasbiy ko‘nikmalar markazida imo-ishora muloqoti va surdotarjimonlik ko‘nikmasini shakllantirish o‘quv kursida qatnashdi. Kurs davomida I.Baynazarov imo-ishora muloqoti va surdotarjimonlik ko‘nikmasini shakllantirish yo‘nalishida malakasini oshirdi. O‘quv kursi dasturini yaxshi o‘zlashtirgan kombinatimiz vakili test sinov imtihonlarini a’lo baholarga topshirib O‘zbekiston Respublikasi Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik vazirligi Toshkent shahar "Ishga marhamat" Monomarkazining sertifikatini qo‘lga kiritdi.
Ushbu yutuq bilan Hujjatlar tahlili va ijrosini ta’minlash, murojaatlar bilan ishlash boshqarmasi  muhandisi I.Baynazarovni muborakbod etamiz va barcha egallagan bilim hamda ko‘nikmalarini kombinatimiz ravnaqi yo‘lida tadbiq etishini tilaymiz.

НАГРАЖДЁН СЕРТИФИКАТОМ
С 15 ноября по 14 декабря 2024 года инженер Управления по обеспечению анализа и исполнения  документов Исполнительного аппарата АО «Узметкомбинат» И.Байназаров прошёл обучение на специализированном курсе по формированию навыков жестового общения и сурдоперевода. Обучение было организовано для ответственных сотрудников министерств и ведомств на базе Республиканского центра профессиональных навыков Ташкентского городского моноцентра «Ишга марҳамат».
В ходе курса И.Байназаров повысил квалификацию в сфере жестового языка и сурдоперевода. По итогам успешного освоения учебной программы и сдачи тестовых экзаменов на отличные оценки он был награждён сертификатом Ташкентского городского моноцентра «Ишга марҳамат» Министерства по сокращению бедности и занятости Республики Узбекистан.
Поздравляем И.Байназарова с достигнутым результатом и желаем успешного применения полученных знаний и навыков в профессиональной деятельности на благо развития АО «Узметкомбинат».