“O‘zmetkombinat” AJga Toshkent viloyati Oila va xotin-qizlar boshqarmasi tashabbusi bilan Toshkent viloyati hokimi o‘rinbosari Zuhra Mirgaziyeva boshchiligida bir guruh rahbar ayollar tashrif buyurishdi.
Elektr tarmoqlari va podstansiyalar bo‘linmasi tomonidan kombinat iste’molchilarini ishonchli (uzluksiz) va sifatli elektr energiyasi bilan ta’minlash maqsadida yangi transformatorlar o‘rnatilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz uch yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida"gi Farmoni e’lon qilindi. Farmonga ko‘ra, Elektrda po‘lat eritish bo‘linmasi operatori Mirzamatov Abdumo‘min Muxtarovich “Shuhrat” medali bilan mukofotlandi.
"O'zmetkombinat" AJ jamoasi "v-tarmoq spartakiadasi”da umum jamoa hisobida 1-o‘rinni qo‘lga kiritishdi.

28.12.2024 28.12.2024 2461
• At the initiative of the Family and Women’s Affairs Department of Tashkent Region, a group of female leaders led by the Deputy Khokim of Tashkent Region, Zuhra Mirgaziyeva, visited Uzmetkombinat JSC.
• The Electrical Networks and Substations Division is installing new transformers to ensure reliable, uninterrupted, and high-quality electricity supply to the plant's consumers.
• The Presidential Decree of the Republic of Uzbekistan "On awarding a group of civil servants and employees in production and socio-economic sectors on the occasion of the 33rd anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan" was announced. According to the decree, Electric Steelmaking Section Operator Mirzamatov Abdumumin Mukhtarovich was awarded the “Shuhrat” medal.
• The Uzmetkombinat JSC team secured 1st place in the overall standings of the “v-network spartakiad.”