"RAQAMLI AVLOD IT OROMGOHI 2025"
IT oromgoh qishgi mavsumi doirasida 150 dan ortiq o'quvchilarga offline hamda 4000 dan ortiq o'quvchilarga online tarzda dars mashg'ulotlari quyidagi yo'nalishlar bo'yicha tashkillashtirildi.
Robototexnika;
CyberSport (Dota 2);
Digital Art;
Dasturlash (nocode);
3D modellash;
AI (GPT)
E’tiborlisi, "O‘zmetkombinat" AJ Kasaba uyushmasi qo‘mitasining tavsiyasiga asosan, kombinat ishchi-xodimlarining a’lo baholarga o‘qiyotgan 15 nafar farzandlari ishtirok etib tengdoshlari orasida yuqori darajada bilimlarini namoyish etishdi.
“Raqamli avlod IT oromgohi 2025" ishtirokchi yoshlar uchun tajribali mentorlar va zamonaviy texnologiyalar, amaliy mashg‘ulotlar, qiziqarli loyihalar, yangi do‘stlar va foydali tajriba orttirish uchun ajoyib imkoniyatdir. Bu kabi tadbirlarni o‘tkazishdan asosiy maqsad axborot texnologiyalari sohasiga yoshlarni jalb qilish, qiziqtirish, zamonaviy kasblarni o‘zlashtirish va iqtidorlilarini rag‘batlantirish, taqdirlashdan iborat.
“Raqamli avlod IT oromgohi 2025" yakuniga ko'ra iqtidori yuqori bo‘lgan 5 nafar metallurg farzandlari maxsus sertifkat va sovg'alar bilan taqdirlanishdi.

«IT-ЛАГЕРЬ ЦИФРОВОГО ПОКОЛЕНИЯ - 2025»
С 3 по 7 января 2025 года в специализированной школе имени Мухаммада аль-Хоразмий прошёл зимний сезон IT-лагеря "Цифровое Поколение 2025".
В рамках зимнего сезона IT-лагеря «Цифровое Поколение 2025» были организованы занятия для более 150 учащихся в оффлайн-формате и более 4000 учащихся в онлайн-формате по следующим направлениям:
Примечательно, что по рекомендации профсоюзного комитета АО «Узметкомбинат» в лагере приняли участие 15 детей работников комбината, которые учатся на отличные оценки, и продемонстрировали высокий уровень знаний среди своих сверстников.
IT-лагерь «Цифровое Поколение 2025» стал отличной возможностью для молодежи: опытные наставники, современные технологии, практические занятия, интересные проекты, новые друзья и полезный опыт. Основная цель таких мероприятий — привлечь молодежь к сфере информационных технологий, пробудить интерес, освоить современные профессии, а также поощрить и наградить талантливых участников.
По итогам IT-лагеря «Цифровое Поколение 2025» пятеро самых талантливых детей металлургов были награждены специальными сертификатами и подарками.