XALQARO XOTIN-QIZLAR KUNI MUNOSABATI BILAN BIR GURUH AYOLLAR  TAQDIRLANDI
Ular orasida «O‘zbekiston metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Zoldir prokatlash bo‘linmasi kran mashinisti Tursunqulova Jamila Shamsiyevna “Do‘stlik” ordeni bilan mukofotlandi. Quvonarlisi, J. Tursunqulova Davlat mukofotini shaxsan Prezidentimiz qo‘lidan tantanali ravishda qabul qilib oldi.
Albatta, Mamlakatimizda mo‘tabar ayol zotiga ulkan ehtirom ko‘rsatish, xotin-qizlarning davlat va jamiyat hayotida tutgan o‘rni va nufuzini oshirish, shuningdek, o‘zining ko‘p yillik samarali mehnati, boy tajribasi bilan bugungi tub islohotlarimizda faol qatnashib, Yangi O‘zbekistonni barpo etish, xalqimiz farovonligini yuksaltirish yo‘lida tashabbus va ibrat ko‘rsatib kelayotgan, oilalarda ma’naviy-axloqiy muhitni mustahkamlash, farzandlarimizni ona Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalashga katta hissa qo‘shayotgan opa-singillarimizni munosib taqdirlanishi yaxshi an’anaga aylantirilgan.
Biz esa o‘z navbatida Jamila Tursunqulovani ushbu yuksak mukofot bilan “O‘zmetkombinat” AJ jamoasi nomidan yana bir bora muborakbod etamiz.

In honor of March 8, women were awarded for their dedication and contributions
Among the award recipients is Jamila Tursunqulova, a crane operator at the Section Rolling Division of Uzmetkombinat JSC, who was honored with the “Do‘stlik” Order. It is particularly noteworthy that she received this prestigious state award personally from the President during a grand ceremony.
Undoubtedly, it has become a cherished tradition in our country to express deep respect for women and to enhance their role and status in both the state and society. Special recognition is given to women who, through their years of dedicated service and vast experience, actively participate in large-scale reforms, contribute to the construction of New Uzbekistan, improve the well-being of the people, strengthen the spiritual and moral atmosphere within families, and instill in the younger generation a love for the Motherland and respect for both national and universal values.
On behalf of the Uzmetkombinat JSC team, we once again extend our heartfelt congratulations to Jamila Tursunqulova on receiving this distinguished award.