SAYYOR QABUL O‘TKAZILDI
“O‘zmetkombinat” AJning  Toshkent “Ikkilamchiqorametallar” filialida fuqarolarning sayyor qabul o‘tkazildi. Uni filial boshlig‘i H. Rahimov Bosh muhandis F. O‘ktamov, xavfsizlik hamda Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlarini ko‘rib chiqish bo‘limlari mutaxassislari ishtirokida olib bordi.
Qabul davomida Toshkent “Ikkilamchiqorametallar” filiali xodimlari va tuman aholisining ishga joylashish, boshqa lavozimlarga o‘tish, shuningdek, sog‘lomlashtirish uchun yo‘llanmalar olish bilan bog‘liq savollari ko‘rib chiqildi. Murojaat qiluvchilarning aksariyati haydovchi, qo‘riqchi, chilangar, tokar va boshqa lavozimlar bo‘yicha bo‘sh joylarga ishga kirish imkoniyatlari bilan qiziqdilar.
Barchaga bo‘sh ish o‘rinlari haqida dolzarb ma’lumotlar joylashtirilgan resume.uzbeksteel.uz. veb-sayt orqali “O‘zmetkombinat” AJga tanlov asosida ishga qabul qilinishi  tushuntirildi. Shuningdek, ularga +99871-514-21-55 telefon raqamlari orqali murojaat qilish mumkin bo‘lgan Call-markazi haqida ham ma’lumot berildi.
Qabul natijalari bo‘yicha mas’ul xizmatlarga murojaatlarni ko‘rib chiqish va ularning har biri bo‘yicha takliflar kiritish topshirildi.
Sayyor qabulxona tashkilotchilarining so‘zlariga ko‘ra, bunday uchrashuvlar odamlarni tashvishga solayotgan muammolarni tezda hal qilishga, kombinatning xodimlar va jamoatchilik uchun ochiq va shaffofligini oshirishga xizmat qiladi.

НА ВЫЕЗДНОМ ПРИЁМЕ ГРАЖДАН
В филиале Департамента «Вторчермет» АО «Узметкомбинат», расположенном в городе  Ташкенте, прошёл выездной приём граждан. Его провёл руководитель филиала Х.Рахимов  при участии главного инженера Ф.Уктамова, специалистов отдела безопасности и Управления по работе с обращениями физических и юридических лиц.
В ходе приёма были рассмотрены вопросы от работников предприятия и жителей района, касающиеся трудоустройства, перевода на другие должности, а также получения путёвки на оздоровление.
Большинство заявителей интересовались возможностью занять вакансии на таких должностях, как водитель, охранник, слесарь, токарь и другие. Всем было разъяснено, что приём на работу в АО «Узметкомбинат» осуществляется на конкурсной основе через сайт resume.uzbeksteel.uz, где размещается актуальная информация о вакансиях. Также напомнили о работе Call-центра, куда можно обращаться по номеру +99871-514-21-55.
По результатам приёма ответственным службам поручено рассмотреть обращения заявителей и внести предложения по каждому из них.
Как считают организаторы выездного приема, такие встречи помогают оперативно решать волнующие людей вопросы и повышают открытость и доступность комбината для работников и населения.