SAYYOR QABUL BO'LIB O'TDI
"O‘zmetkombinat" AJning Toshkent shahrida joylashgan "Ikkilamchi qora metallar" filialida sayyor qabul o‘tkazildi.
Uchrashuv filial rahbari H. Rahimov boshchiligida tashkil etildi. Tadbirda jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlarini ko‘rib chiqish bo‘limi hamda Xodimlarni boshqarish departamenti mutaxassislari ishtirok etdi.
Qabul jarayonida ishchi-xodimlar boshqa ish joyiga o‘tish, sog‘lomlashtirish yo‘llanmalari, moddiy yordam masalalari kabi qator dolzarb savollar bilan murojaat qildilar.
Har bir murojaat ko‘rib chiqilib, ishchi-xodimlarga belgilangan tartibda tegishli tushuntirishlar va huquqiy ma’lumotlar berildi.
Qabul yakunida bildirilgan har bir masala bo‘yicha aniq takliflar tayyorlash va amaliy chora-tadbirlar ko‘rish belgilandi.

СОСТОЯЛСЯ ВЫЕЗДНОЙ ПРИЁМ
В Ташкентском филиале «Вторичные чёрные металлы» АО «Узметкомбинат» состоялся выездной приём граждан.
Мероприятие прошло под руководством начальника филиала Х. Рахимова. В приёме приняли участие представители отдела по рассмотрению обращений физических и юридических лиц, а также специалисты Департамента управления персоналом и Профсоюзного комитета.
В ходе приёма сотрудники обращались с вопросами, касающимися перевода на другое место работы, получения оздоровительных путёвок, оказания материальной помощи и другими актуальными темами.
Каждое обращение было внимательно рассмотрено. По всем вопросам даны подробные разъяснения, а также представлена информация о порядке их решения в соответствии с установленными нормами.
По итогам приёма поручено подготовить конкретные предложения и принять практические меры по каждому обращению.