XITOYNING YIRIK KOMPANIYASI VAKILLARI BILAN UCHRASHUV BO‘LIB O‘TDI
Bugun “O‘zmetkombinat” AJda Xitoyning "Henan Longcheng Group Co., Ltd." kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda “O‘zmetkombinat” AJ Boshqaruvi raisi – Bosh direktor Bahodir Abdullayev ishtirok etdi. Muzokaralar chog‘ida tomonlar sanoat sohasidagi o‘zaro hamkorlik masalalari, ilg‘or texnologiyalar almashinuvi hamda istiqbolli qo‘shma loyihalarni amalga oshirish imkoniyatlarini muhokama qildilar.
Ma‘lumot uchun: "Henan Longcheng Group Co., Ltd." — Xitoy metallurgiya sanoatining yirik vakillaridan biri bo‘lib, mis plitalar, quyma prokat qoliplari, energiya tejamkor uskunalar hamda ilg‘or metallurgiya texnologiyalari ishlab chiqarishga ixtisoslashgan.

ВСТРЕЧА С ПРЕДСТАВИТЕЛЯМИ КРУПНОЙ КИТАЙСКОЙ КОМПАНИИ
Сегодня в АО «Узметкомбинат» состоялась встреча с представителями китайской компании Henan Longcheng Group Co., Ltd.
В ней принял участие Председатель правления – Генеральный директор АО «Узметкомбинат» Баходир Абдуллаев. В ходе переговоров стороны обсудили вопросы двустороннего сотрудничества в промышленной сфере, обмена передовыми технологиями, а также возможности реализации перспективных совместных проектов.
Для справки: Henan Longcheng Group Co., Ltd. — одна из крупнейших компаний металлургической отрасли Китая, специализирующаяся на производстве медных плит, литых прокатных форм, энергоэффективного оборудования и передовых металлургических технологий.