SEMINAR TRENING TASHKIL ETILDI
Xodimlar malakasini baholash, o‘qitish va rivojlantirish boshqarmasida Komplaens xizmati tomonidan kombinat tarkibiy bo‘linmalariga yangi ishga qabul qilingan xodimlari uchun guruhlarga bo‘lingan holda 2024-yilning 13 - 14-dekabr kunlari malaka oshirish o‘quv kursi tashkil etildi.
Unda ishtirokchilar O‘zbekiston Respublikasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonuni, “O‘zmetkombinat” AJ Odob-axloq kodeksi va “O‘zmetkombinat” AJda manfaatlar to‘qnashuvini boshqarish to‘g‘risidagi Nizom talablariga muvofiq, xodimlarning axloqiy me’yorlariga sodiqligini kuchaytirish, shuningdek, manfaatlar to‘qnashuvini boshqarish bo‘yicha bilimlarini oshirdilar.

ОРГАНИЗОВАН СЕМИНАР-ТРЕНИНГ
В Управлении по оценке, обучению и развитию квалификации персонала Службой комплаенса 13–14 декабря 2024 года были организованы курсы повышения квалификации для новых сотрудников, принятых на работу в структурные подразделения комбината.
В ходе обучения участники изучили Закон Республики Узбекистан "О борьбе с коррупцией", Кодекс этики АО "Узметкомбинат" и Положение о регулировании конфликта интересов в АО "Узметкомбинат". Курсы были направлены на укрепление приверженности сотрудников этическим нормам и повышение их знаний в области управления конфликтами интересов.