HISOBOT-SAYLOV KONFERENSIYASI BO‘LIB O‘TDI
Yig‘ilishga Metallurgiya va mashinasozlik sanoati xodimlari kasaba uyushmalari Respublika Kengashi raisi, "O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi" Ahmadjon Haqulov raislik qildi.
Kun tartibidagi birinchi masala – "O'zmetkombinat" AJ  2024-yilda mehnat jamoa shartnomasi va uning ilovalarini bajarilishi hamda "O'zmetkombinat" AJ Kasaba uyushmasi qo'mitasining hisoboti va qo'mita tomonidan ishchi-xodimlarga ijtimoiy-iqtisodiy huquq va manfaatlarini himoya qilish borasida kelgusidagi vazifalari to‘g‘risida "O'zmetkombinat" AJ kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Elzara Veliullayeva ma’lumot berib o‘tdi.
Shuningdek, konferensiyada kombinat markaziy labaratoriyasi boshlig'i A.Voxidov, Rangli metallar ishlab chiqarish bo'linmasi boshlig'i A. Stulov, Temir yo'l xizmati boshlig'i B. Eshonqulovlar so'zga chiqib kasaba uyushma qo'mitasi tomonidan kombinat ishchi-xodimlariga ko'rsatilayotgan ijtimoiy hamda moddiy yordamlar to'grisida aytib o'tishdi.
Shundan so‘ng O‘zbekiston kasaba uyushmalari federatsiyasining nizomiga asosan delegatlar tomonidan yashirin ovoz berish orqali nomzodlar orasidan Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisini saylash jarayoni bo'lib o'tdi. Sanoq komissiyasining hisoblash natijalariga ko'ra, saylovda Elzara Veliullayeva "O'zmetkombinat" AJ Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi lavozimiga saylandi.
Yig‘ilishda kasaba uyushmasi qo‘mitasi tarkibi hamda “O‘zmetkombinat” AJ Kasaba uyushmasi qo‘mitasining taftish komissiyasi tarkiblari ham saylandi.

СОСТОЯЛАСЬ ОТЧЁТНО-ВЫБОРНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ
Заседание возглавил председатель Республиканского совета профсоюзов работников металлургии и машиностроения, заслуженный работник промышленности Республики Узбекистан Ахмаджон Хакулов.
Первый вопрос повестки дня – отчет председателя профсоюзного комитета АО «Узметкомбинат» Эльзары Велиуллаевой о выполнении Коллективного договора и его приложений в 2024 году, а также о деятельности комитета по защите социально-экономических прав и интересов работников.
Кроме того, на конференции выступили начальник Центральной лаборатории комбината А.Вахидов, начальник Производства цветных металлов А.Стулов, начальник Железнодорожной службы Б.Эшонкулов. Они рассказали о социальной и материальной поддержке, оказываемой профсоюзным комитетом работникам комбината.
Затем, в соответствии с Уставом Федерации профсоюзов Узбекистана, путем тайного голосования делегаты избрали председателя профсоюзного комитета. По результатам подсчета голосов председателем профсоюзного комитета АО «Узметкомбинат» была избрана Эльзара Велиуллаева.
На собрании также были избраны члены профсоюзного комитета и ревизионной комиссии профсоюзного комитета АО «Узметкомбинат».