HISOBOT-SAYLOV KONFERENSIYASI BO‘LIB O‘TDI
Yig‘ilishga Metallurgiya va mashinasozlik sanoati xodimlari kasaba uyushmalari Respublika Kengashi raisi, "O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi" Ahmadjon Haqulov raislik qildi.
Kun tartibidagi birinchi masala – "O'zmetkombinat" AJ  2024-yilda mehnat jamoa shartnomasi va uning ilovalarini bajarilishi hamda "O'zmetkombinat" AJ Kasaba uyushmasi qo'mitasining hisoboti va qo'mita tomonidan ishchi-xodimlarga ijtimoiy-iqtisodiy huquq va manfaatlarini himoya qilish borasida kelgusidagi vazifalari to‘g‘risida "O'zmetkombinat" AJ kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Elzara Veliullayeva ma’lumot berib o‘tdi.
Shuningdek, konferensiyada kombinat markaziy labaratoriyasi boshlig'i A.Voxidov, Rangli metallar ishlab chiqarish bo'linmasi boshlig'i A. Stulov, Temir yo'l xizmati boshlig'i B. Eshonqulovlar so'zga chiqib kasaba uyushma qo'mitasi tomonidan kombinat ishchi-xodimlariga ko'rsatilayotgan ijtimoiy hamda moddiy yordamlar to'grisida aytib o'tishdi.
Shundan so‘ng O‘zbekiston kasaba uyushmalari federatsiyasining nizomiga asosan delegatlar tomonidan yashirin ovoz berish orqali nomzodlar orasidan Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisini saylash jarayoni bo'lib o'tdi. Sanoq komissiyasining hisoblash natijalariga ko'ra, saylovda Elzara Veliullayeva "O'zmetkombinat" AJ Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi lavozimiga saylandi.
Yig‘ilishda kasaba uyushmasi qo‘mitasi tarkibi hamda “O‘zmetkombinat” AJ Kasaba uyushmasi qo‘mitasining taftish komissiyasi tarkiblari ham saylandi.

THE REPORTING AND ELECTION CONFERENCE WAS HELD.
The meeting was chaired by Akhmadjon Hakulov, Chairman of the Republican Council of Trade Unions of Metallurgy and Mechanical Engineering Workers and an Honored Industrial Worker of the Republic of Uzbekistan.
The first item on the agenda was the report by Elzara Veliullayeva, Chairwoman of the Trade Union Committee of “Uzmetkombinat” JSC, on the implementation of the collective agreement and its annexes in 2024, as well as the committee’s future tasks in protecting the socio-economic rights and interests of workers.
Additionally, speeches were given by A. Vokhidov, Head of the Central Laboratory of the Combine, A. Stulov, Head of the Non-Ferrous Metals Production Department, and B. Eshonkulov, Head of the Railway Service. They highlighted the social and material support provided by the trade union committee to the workers of the combine.
Following this, in accordance with the Charter of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan, the election of the Chairperson of the Trade Union Committee was held through a secret ballot. According to the results of the vote count, Elzara Veliullayeva was elected as the Chairwoman of the Trade Union Committee of “Uzmetkombinat” JSC.
The meeting also included the election of members of the Trade Union Committee and the Audit Commission of the Trade Union Committee of “Uzmetkombinat” JSC.