KORRUPSIYAGA QARSHIMIZ
2025-yil 18-mart kuni Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida markaziy арраrаt, tizimosti kоrхоnalar rahbarlari va komplayens xizmati mas’ul xodimlari ishtirokida 2025-yil 5-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida bo‘lib o‘tgan korrupsiyaning oldini olish bo‘yicha ishlar natijadorligi va kelgusidagi ustuvor vazifalarga bag‘ishlangan kengaytirilgan yig‘ilishda belgilangan vazifa va maqsadlar ijrosi yuzasidan tadbir o‘tkazildi.
Tog‘-kon sanoati va geologiya vaziri o‘rinbosari U.Yusupov rahbarligida o‘tgan yig‘ilishda Bosh prokuratura boshqarma boshlig‘i Z.S.Hazratqulov ishtirok etdi.
Tadbirda korrupsiya holatlarining oldini olish, manfaatlar to‘qnashuvi bilan bog‘liq vaziyatlarni bartaraf qilish, vazirlik, uning tizimosti korxonalari hamda huquqni muhofaza qilish organlari hamkorligini davom ettirish zarurligi, komplayens nazorat tuzilmalar xodimlarining xushyorligini oshirish davr talabi ekani ta’kidlandi. Tadbir ishtirokchilari mas’ullardan o’zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob oldilar.
Mazkur Korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatda bo‘lishga qaratilgan tadbirda “O’zmetkombinat” AJ rahbariyati va Komplayens xizmati mas'ullari ham videokonferens aloqa orqali ishtirok etishdi.

AN EVENT DEDICATED TO ZERO TOLERANCE TOWARD CORRUPTION WAS HELD
On March 18, 2025, the Ministry of Mining and Geology held an event attended by the central office, heads of subordinate enterprises, and compliance officers to discuss the implementation of tasks and objectives set during the extended meeting on March 5, 2025, chaired by the President of the Republic of Uzbekistan on the effectiveness of anti-corruption measures and future priorities.
The meeting, led by Deputy Minister of Mining and Geology U. Yusupov, was attended by the Head of the Department of the General Prosecutor's Office, Z. S. Hazratqulov.
The event emphasized the need to prevent corruption cases, eliminate conflicts of interest, strengthen cooperation between the ministry, its subordinate enterprises, and law enforcement agencies, and enhance the vigilance of compliance control officers as a key requirement of the time. Participants received answers to all their questions from the responsible authorities.
The leadership and compliance officers of "Uzmetkombinat" JSC also participated in this anti-corruption awareness event via video conference.