KORRUPSIYAGA QARSHIMIZ
2025-yil 18-mart kuni Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida markaziy арраrаt, tizimosti kоrхоnalar rahbarlari va komplayens xizmati mas’ul xodimlari ishtirokida 2025-yil 5-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida bo‘lib o‘tgan korrupsiyaning oldini olish bo‘yicha ishlar natijadorligi va kelgusidagi ustuvor vazifalarga bag‘ishlangan kengaytirilgan yig‘ilishda belgilangan vazifa va maqsadlar ijrosi yuzasidan tadbir o‘tkazildi.
Tog‘-kon sanoati va geologiya vaziri o‘rinbosari U.Yusupov rahbarligida o‘tgan yig‘ilishda Bosh prokuratura boshqarma boshlig‘i Z.S.Hazratqulov ishtirok etdi.
Tadbirda korrupsiya holatlarining oldini olish, manfaatlar to‘qnashuvi bilan bog‘liq vaziyatlarni bartaraf qilish, vazirlik, uning tizimosti korxonalari hamda huquqni muhofaza qilish organlari hamkorligini davom ettirish zarurligi, komplayens nazorat tuzilmalar xodimlarining xushyorligini oshirish davr talabi ekani ta’kidlandi. Tadbir ishtirokchilari mas’ullardan o’zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob oldilar.
Mazkur Korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatda bo‘lishga qaratilgan tadbirda “O’zmetkombinat” AJ rahbariyati va Komplayens xizmati mas'ullari ham videokonferens aloqa orqali ishtirok etishdi.

СОСТОЯЛОСЬ МЕРОПРИЯТИЕ, НАПРАВЛЕННОЕ НА ФОРМИРОВАНИЕ НЕПРИМИРИМОГО ОТНОШЕНИЯ К КОРРУПЦИИ
18 марта 2025 года в Министерстве горнодобывающей промышленности и геологии состоялось мероприятие с участием центрального аппарата, руководителей подведомственных предприятий и ответственных сотрудников комплаенс-службы, посвящённое выполнению задач и целей, обозначенных на расширенном совещании 5 марта 2025 года под председательством Президента Республики Узбекистан по вопросам эффективности мер по предотвращению коррупции и приоритетных направлений на будущее.
В заседании под руководством заместителя министра горнодобывающей промышленности и геологии У. Юсупова принял участие начальник управления Генеральной прокуратуры З. С. Хазраткулов.
В ходе мероприятия подчёркнута необходимость предотвращения коррупционных случаев, устранения ситуаций, связанных с конфликтом интересов, продолжения сотрудничества министерства, его подведомственных предприятий и правоохранительных органов, а также повышения бдительности сотрудников комплаенс-контроля как требования времени. Участники получили ответы на все интересующие их вопросы.
В данном мероприятии, направленном на формирование непримиримого отношения к коррупции, руководство и ответственные лица комплаенс-службы АО «Узметкомбинат» также приняли участие через видеоконференцсвязь.