“Ўзметкомбинат” АЖ бўш иш ўрни - бошқарув раисининг ўринбосари – молия-иқтисодиёт ва трансформация масалалари бўйича директор лавозимига танлов эълон қилади.
Номзодга қўйиладиган талаблар:
1. Олий иқтисодий маълумотнинг мавжудлиги (Иқтисодиёт ва молия соҳасида хорижий олий маълумотга эга бўлиш устуворлик беради).
2. Саноат ташкилотлари ва корхоналарида иқтисод ва молия билан боғлиқ маъмурий ва бошқарув лавозимларида 5 йилдан ортиқ иш тажрибаси.
3. Хорижий компанияларда ёки иқтисод ва молия соҳасида илғор жаҳон тажрибасини жорий этган компанияларда 1 йилдан ортиқ иш тажрибаси.
4. Корхонанинг молиявий-хўжалик фаолиятига қўйиладиган талабларни белгиловчи қонунчилик ва меъёрий ҳужжатларни билиш.
5. Солиқ тизимини билиш. Солиққа тортиш тамойиллари ва усуллари.
6. Молиявий рискларни таҳлил қилиш ва баҳолаш, узоқ муддатли режалаштириш ва прогнозлаш усулларини билиш. Бизнес трансформацияси, ташкилий ўзгаришлар, ўзгаришларни бошқариш, портфелни бошқариш, жараёнларни бошқариш, стратегик менежмент ва бизнес моделини яратиш соҳасидаги замонавий назариялар ва усулларни билиш.
7. НСБУ ва МСФОга мувофиқ молиявий ҳисоб ва ҳисобот стандартларини билиш.
8. Амал қилувчи корпоратив менежер малака сертификатига эга бўлиш устуворлик беради.
9. Халқаро сертификатлардан бири (CFA, CPA, ACCA, ACA, CIMA, IMC, FRM) ёки қимматли қоғозлар бозори мутахассиси, аудитор, суғурталовчи, баҳоловчи, суд маъмурининг малака талабларига мувофиқлигини тасдиқловчи амалдаги ҳужжатларнинг мавжудлиги.
10. В2 дан паст бўлмаган даражада инглиз тилини билиш.
11. Йил давомида олдинги/жорий иш жойида самарадорлик кўрсаткичларига эришиш тўғрисидаги ҳисоботнинг мавжудлиги
Ҳужжатлар 2025 йил 11 апрелгача қабул қилинади
Танлов учун таклифлар муҳрланган ҳолда топширилиши мумкин.
Танловда иштирок этиш учун аризалар қуйидаги манзилда қабул қилинади: 110502 Тошкент вилояти, Бекобод шаҳри, Сирдарё кўчаси, 1.

04.04.2025 04.04.2025 718
АО «Узметкомбинат» объявляет конкурс на вакансию заместителя председателя правления – директора по финансово-экономическим и трансформационным вопросам.
Требования к кандидату:
1. Наличие высшего экономического образования (наличие зарубежного высшего образования в области экономики и финансов приветствуется).
2. Опыт работы в организациях и предприятиях промышленности на административно-управленческих должностях, связанных с экономикой и финансами более 5 лет.
3. Опыт работы в зарубежных компаниях или в компаниях с внедренными лучшими мировыми практиками в области экономики и финансов более 1 года.
4. Знание законодательных и нормативных документов, определяющие требования к финансово-хозяйственной деятельности предприятия.
5. Знание налоговой системы. Принципы и методы налогообложения.
6.  Знание методов анализа и оценки финансовых рисков, методов долгосрочного планирования и прогнозирования. Знание современных теорий и методов в области трансформации бизнеса, организационных преобразований, управления изменениями, портфельного управления, управления процессами, стратегического управления, построения бизнес-моделей.
7. Знание стандартов финансового учета и отчетности по НСБУ и МСФО.
8. Наличие действующего квалификационного аттестата корпоративного менеджера приветствуется.
9. Наличие одного из международных сертификатов (CFA, CPA, ACCA, ACA, CIMA, IMC, FRM) или действующих документов, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям специалиста фондового рынка, аудитора, страховщика, оценщика, судебного администратора.
10. Владение английским языком на уровне не ниже В2.
11. Наличие отчета о достижении показателей эффективности деятельности на предыдущем/текущем месте работы за год.
Документы принимаются до 11 апреля 2025 года.
Конкурсные предложения могут быть представлены в запечатанном виде.
Заявки на участие в конкурсе принимаются по адресу: 110502 Ташкентская область, г. Бекабад, ул. Сырдарья, д.1