XALQARO HAMKORLIK MUSTAHKAMLANMOQDA
11–14-noyabr kunlari Sankt-Peterburg shahridagi “Ekspoforum” ko‘rgazma markazida bo‘lib o‘tayotgan “Metall-Expo 2025” xalqaro sanoat ko‘rgazmasida “O‘zmetkombinat” AJ ham ishtirok etmoqda. Tadbirda dunyoning turli mamlakatlaridan qora va rangli metallurgiya sohasidagi yetakchi kompaniyalar, uskuna ishlab chiqaruvchilari hamda muhandislik tashkilotlari o‘z ishlanmalari va mahsulotlarini namoyish qilmoqda.
Kombinatdan Ichki sotuv boshqarmasi boshlig‘i Sohib Qayumov ko‘rgazmada ishtirok etib, xalqaro hamkorlar bilan uchrashuvlar va muzokaralar o‘tkazmoqda. Tadbir doirasida Gruziyaning "MG Group" kompaniyasi bilan issiq prokatlangan rulon mahsulotlarini sotish bo‘yicha hamkorlik kelishuviga erishildi.
“Metall-Expo 2025” ko‘rgazmasida ishtirok etish “O‘zmetkombinat” AJ uchun xalqaro hamkorlikni mustahkamlash, eksport yo‘nalishlarini kengaytirish va mahsulotlarni yangi bozorlarga olib chiqish yo‘lidagi muhim qadamlardan biridir.

УКРЕПЛЯЕТСЯ МЕЖДУНАРОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО
АО «Узметкомбинат» принимает участие в международной промышленной выставке «Металл-Экспо 2025», которая проходит с 11 по 14 ноября в Санкт-Петербурге, в КВЦ «Экспофорум». На одной площадке собрались ведущие представители черной и цветной металлургии, производители оборудования и инжиниринговые компании из разных стран мира.
Начальник Управления внутренних продаж АО "Узметкомбинат" Сохиб Каюмов проводит на выставке деловые встречи и переговоры с потенциальными партнёрами. В ходе мероприятия достигнута договорённость о сотрудничестве с грузинской компанией MG Group по реализации горячекатаного рулонного проката.
Участие в выставке «Металл-Экспо 2025» — это ещё один шаг на пути укрепления международных связей, расширения экспортных направлений и продвижения продукции Узметкомбината на новые рынки.