19.02.2024 19.02.2024 4816
№ 369 05.05.2014 – DAVLAT HOKIMIYATI VA BOSHQARUVI ORGANLARI FAOLIYATINING OCHIQLIGI TO‘G‘RISIDA Ko'chirib olish
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmonlari:
№200 27.11.2023 - KORRUPSIYAGA QARSHI KURASHISH TIZIMINI YANADA TAKOMILLASHTIRISH HAMDA DAVLAT ORGANLARI VA TASHKILOTLARI FAOLIYATI USTIDAN JAMOATCHILIK NAZORATI TIZIMI SAMARADORLIGINI  OSHIRISH CHORA-TADBIRLARI TO‘G‘RISIDA Ko'chirib olish
№154 14.06.2022 - DAVLAT ORGANLARI VA TASHKILOTLARI FAOLIYATINING OCHIQLIK DARAJASINI OSHIRISH VA BAHOLASH TIZIMINI JORIY ETISH CHORA-TADBIRLARI TO‘G‘RISIDA Ko'chirib olish
№6247 16.06.2021 - DAVLAT ORGANLARI VA TASHKILOTLARINING FAOLIYATI OCHIQLIGINI TA’MINLASH, SHUNINGDEK, JAMOATCHILIK NAZORATINI SAMARALI AMALGA OSHIRISHGA DOIR QO‘SHIMCHA CHORA-TADBIRLAR TO‘G‘RISIDA Ko'chirib olish
“Davlat mulkini boshqarish sohasi takomillashtirilishi munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining ayrim hujjatlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish, shuningdek, ba’zilarini o‘z kuchini yo‘qotgan deb hisoblash to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni, 19.04.2024 yildagi PF-67-son
“O‘zbekiston — 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida" O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 21 fevraldagi PF-37-sonli Farmoni (Lex.uz)
“2022 — 2026-yillarga mo‘ljallangan yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasini “Insonga e’tibor va sifatli ta’lim yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023 yil 28 fevraldagi PF-27-sonli Farmoni (Lex.uz)
“Davlat ishtirokidagi korxonalarni isloh qilishni jadallashtirish hamda davlat aktivlarini xususiylashtirishga oid chora-tadbirlar to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 27 oktyabrdagi PF-6069-sonli Farmoni (Lex.uz)
“Raqamli O‘zbekiston — 2030” strategiyasini tasdiqlash va uni samarali amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 5 oktyabrdagi PF-6079-sonli Farmoni (Lex.uz)
“Davlat aktivlarini boshqarish, monopoliyaga qarshi kurashishni tartibga solish tizimini va kapital bozorini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 14 yanvardagi PF-5630-sonli Farmoni (Lex.uz)
“O‘zbekiston Respublikasida ma’muriy islohotlar konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 8 sentyabrdagi PF-5185-sonli Farmoni (Lex.uz)
“O‘zbekiston Respublikasini yanada rivojlantirish bo‘yicha harakatlar strategiyasi to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 7 fevraldagi PF-4947-sonli Farmoni (Lex.uz)
“Aksiyadorlik jamiyatlarida zamonaviy korporativ boshqaruv uslublarini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2015 yil 24 apreldagi PF-4720-sonli Farmoni
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarorlari
№3837 04.07.2018 - DAVLAT ORGANLARI HUZURIDA JAMOATCHILIK KENGASHLARI FAOLIYATINI TASHKIL ETISH CHORA-TADBIRLARI TO‘G‘RISIDA Ko'chirib olish
“Davlat ishtirokidagi yirik korxonalarni transformatsiya qilish va xususiylashtirish jarayonlarini jadallashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 19 apreldagi PQ-163-sonli qarori (Lex.uz)
“Toshkent viloyatida sanoat ishlab chiqarish hajmlarini yanada kengaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 15 maydagi PQ-4715-sonli Qarori (Lex.uz)
“O‘zbekiston Respublikasining 2020 — 2022-yillarga mo‘ljallangan investitsiya dasturini amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 9 yanvardagi PQ-4563-sonli Qarori (Lex.uz)
“Ommaviy axborot vositalari mustaqilligini ta’minlash hamda davlat organlari va tashkilotlari axborot xizmatlari faoliyatini rivojlantirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 27 iyundagi PQ-4366-sonli Qarori (Lex.uz)
“Ishlab chiqarish quvvatlarini modernizatsiya qilish, sanoat tarmoqlarini texnik va texnologik jihatdan qayta jihozlash jarayonini jadallashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 25 dekabrdagi PQ-4077-sonli Qarori (Lex.uz)
“Toshkent viloyatida sanoat-ishlab chiqarish sohasi uchun muhandis-texnik kadrlar tayyorlash tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”  O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 27 iyuldagi PQ-3153-sonli Qarori (Lex.uz)
“2017 — 2019-yillarda tayyor mahsulot turlari, butlovchi buyumlar va materiallar ishlab chiqarishni mahalliylashtirishning istiqbolli loyihalarini amalga oshirishni davom ettirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2016 yil 26 dekabrdagi PQ-2698-sonli Qarori (Lex.uz)
“Mansabdor shaxslarning xorijiy mamlakatlarga chiqish tartibini takomillashtirish choralari to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2014 yil 5 martdagi PQ-2142-sonli Qarori
“Zamonaviy axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini yanada joriy etish va rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2012 yil 21 martdagi PQ-1730-sonli Qarori
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarorlari
№910 30.12.2024 - DAVLAT ORGANLARI VA TASHKILOTLARINING OCHIQLIKNI TAʼMINLASH SOHASIDAGI NORMATIV-HUQUQIY HUJJATLARDA BELGILANGAN MAJBURIYATLARGA RIOYA ETILISHINI MASOFADAN MONITORING QILISH TARTIBI TO‘G‘RISIDAGI NIZOMNI TASDIQLASH HAQIDA Ko'chirib olish
№373 15.06.2021 - RAQAMLI IQTISODIYOT VA ELEKTRON HUKUMATNING RIVOJLANISH HOLATINI REYTING BAHOLASH TIZIMINI YANADA TAKOMILLASHTIRISH CHORA-TADBIRLARI TO‘G‘RISIDA Ko'chirib olish
№808 23.12.2020 - O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASIDA OCHIQ MA’LUMOTLAR SOHASINI YANADA RIVOJLANTIRISH CHORA-TADBIRLARI TO‘G‘RISIDA Ko'chirib olish
“Sanoat tarmoqlari korxonalarining jismoniy ishdan chiqqan va ma’naviy eskirgan mashina-uskunalarini jadal yangilash, shuningdek, ishlab chiqarish xarajatlarini kamaytirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2016 yil 22 dekabrdagi PQ-2692-sonli Qarori (Lex.uz)
“Davlat ulushi ustuvor bo‘lgan aksiyadorlik jamiyatlarida korporativ boshqaruvni yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2016 yil 17 oktyabrdagi PQ-2635-sonli Qarori (Lex.uz)
№ 3299 7.05.2021  Budjet jarayonining ochiqligini ta’minlash maqsadida rasmiy veb-saytlarda ma’lumotlarni joylashtirish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida
ICHKI HUJJATLAR:
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 14-iyundagi “Davlat organlari va tashkilotlari faoliyatining ochiqligini monitoring qilish va baholash bo‘yicha” PF-154-son Farmoni ijrosini ta’minlashga qaratilgan chora-tadbirlar rejasi

Информация о принятых законодательных актах в области обеспечения открытости:
№200 от 27.11.2023 – О МЕРЫ ПО УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЮ СИСТЕМЫ ПРОТИВОДЕЙСТВИЯ КОРРУПЦИИ, УВЕЛИЧЕНИЮ ЭФФЕКТИВНОСТИ СИСТЕМЫ ГЛАВНОГО НАДЗОРА ОБЩЕСТВЕННОСТИ ЗА ДЕЯТЕЛЬНОСТЬЮ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ОРГАНОВ И ОРГАНИЗАЦИЙ Скачать
№154 от 14.06.2022 – О ВВЕДЕНИИ СИСТЕМЫ УВЕЛИЧЕНИЯ УРОВНЯ ОТКРЫТОСТИ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ОРГАНОВ И ОРГАНИЗАЦИЙ Скачать
№6247 от 16.06.2021 – О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО ОБЕСПЕЧЕНИЮ ОТКРЫТОСТИ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ОРГАНОВ И ОРГАНИЗАЦИЙ, А ТАКЖЕ ЭФФЕКТИВНОГО ОСУЩЕСТВЛЕНИЯ ОБЩЕСТВЕННОГО НАДЗОРА Скачать
"О мерах по трансформации и ускорению процессов приватизации крупных предприятий с государственным участием" Постановление Президента Республики Узбекистан от 19.04.2024 г. № ПП-163
“О внесении изменений и дополнений, а также признании утратившими силу некоторых актов Президента Республики Узбекистан в связи с совершенствованием сферы управления государственным имуществом” Указ Президента Республики Узбекистан, от 19.04.2024 г. № УП-67
О государственной программе по реализации стратегии «Узбекистан — 2030» в «Год поддержки молодежи и бизнеса» Указ Президента Республики Узбекистан от 21 февраля 2024 г. № УП-37
«О государственной программе по реализации стратегии развития нового Узбекистана на 2022 — 2026 годы в «Год заботы о человеке и качественного образования» Указ Президента Республики Узбекистан от 28 февраля 2023 г. № УП-27
«О мерах по ускоренному реформированию предприятий с участием государства и приватизации государственных активов»Указ Президента Республики Узбекистан от 27 октября 2020 г. № УП-6096
"Об утверждении стратегии «Цифровой Узбекистан-2030» и мерах по ее эффективной реализации" Указ Президента Республики Узбекистан от 5 октября 2020 г., № УП-6079
«О мерах по дальнейшему расширению объемов промышленного производства в Ташкентской области» Постановление Президента Республики Узбекистан от 15 мая 2020 г. № ПП-4715
“О мерах по реализации инвестиционной программы Республики Узбекистан на 2020- 2022 годы” Постановление Президента Республики Узбекистан от 9 января 2020 г., № ПП-4563
«О дальнейших мерах по обеспечению независимости средств массовой информации и развитию деятельности пресс-служб государственных органов и организаций» Постановление Президента Республики Узбекистан от 27 июня 2019 г., № ПП-4366
«О мерах по коренному совершенствованию системы Управления государственными активами, антимонопольного регулирования и рынка капитала» Указ Президента Республики Узбекистан от 14 января 2019 г., № УП-5630
«О мерах по ускорению процесса модернизации производственных мощностей, технического и технологического перевооружения отраслей промышленности» Постановление Президента Республики Узбекистан от 25 декабря 2018 г., за № ПП-4077
«Об утверждении Концепции административной реформы в Республике Узбекистан» Указ Президента Республики Узбекистан от 8 сентября 2017 г., № УП-5185 (Lex.uz)
«О мерах по совершенствованию подготовки инженерно-технических кадров для производственно-промышленной отрасли Ташкентской области» Постановление Президента Республики Узбекистан от 27 июля 2017 г., № ПП-3153 (Lex.uz)
«О Стратегии действий по дальнейшему развитию Республики Узбекистан» Указ Президента Республики Узбекистан от 7 февраля 2017 года № УП-4947 (Lex.uz)
«О мерах по дальнейшей реализации перспективных проектов локализации производства готовых видов продукции, комплектующих изделий и материалов на 2017 — 2019 годы» Постановление Президента Республики Узбекистан от 26 декабря 2016 г., № ПП-2698 (Lex.uz)
«О дополнительных мерах по ускоренному обновлению физически изношенного и морально устаревшего оборудования, а также сокращению производственных затрат предприятий отраслей промышленности» Постановление Президента Республики Узбекистан от 22 декабря 2016 г., № ПП-2692 (Lex.uz)
«О мерах по дальнейшему совершенствованию корпоративного управления в акционерных обществах с преобладающей долей государства» Постановление Президента Республики Узбекистан от 17 октября 2016 г., № ПП-2635 (Lex.uz)
«О мерах по внедрению современных методов корпоративного управления в акционерных обществах» Указ Президента Республики Узбекистан от 25 апреля 2015 г., № УП-4720 (Lex.uz)
"О создании Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан" Указ Президента Республики Узбекистан от 4 февраля 2015 г., № УП-4702 (Lex.uz)
«О мерах по совершенствованию порядка выезда должностных лиц в зарубежные страны» Постановление Президента Республики Узбекистан от 5 марта 2014 г., № ПП-2142 (Lex.uz)
«О мерах по дальнейшему внедрению и развитию современных информационно-коммуникационных технологий» Постановление Президента Республики Узбекистан от 21 марта 2012 г., № ПП-1730 (Lex.uz)
ВНУТРЕННИЕ ДОКУМЕНТЫ:
План мероприятий, направленных на обеспечение выполнения Указа Президента Республики Узбекистан от 14 июня 2022 года №154 – ОТКРЫТОСТЬ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ОРГАНОВ.