HISOBOT KONSERTI BO‘LIB O‘TDI
Metallurglar madaniyat saroyida saroy huzuridagi "Любава" slavyan ashula va raqs jamoasining hisobot konserti bo‘lib o‘tdi. Har yili an'anaviy tarzda o‘tkazilib kelinayotgan konsert dasturi davomida jonli ijro etilgan kuy-qushiqlar yig‘ilganlarga manzur bo‘ldi.
Ushbu ansambl 2008-yildan buyon faoliyat yuritib kelmoqda. 2020-yilda O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi tomonidan havaskorlik san'atini rivojlantirish va milliy qadryatlarni tiklashdagi faol xizmatlari hamda yuksak ijrochilik mahorati uchun "Любава" slavyan ashula va raqs jamoasiga "Xalq havaskorlik jamosi" unvoni berildi.
Ansambl repertuarida slavyan, rus, o‘zbek va boshqa millatlarning 150 dan ortiq kuy-qo‘shiqlari mavjud. Jamoa a'zolari Respublikamiz bo‘ylab o‘tkazilayotgan konsert va ko‘rik-tanlovlarda munosib ishtirok etib, ko‘plab yutuqlarga ega bo‘lib kelishyapti.

СОСТОЯЛСЯ ОТЧЕТНЫЙ КОНЦЕРТ АНСАМБЛЯ "ЛЮБАВА"
Во Дворце культуры металлургов прошёл отчётный концерт фольклорного ансамбля «Любава». Зрители услышали живое исполнение русского и узбекского народного репертуара, наполненного традиционным колоритом и искренними эмоциями.
Ансамбль работает с 2008 года и зарекомендовал себя как профессиональный коллектив с высоким исполнительским уровнем. В 2020 году Министерство культуры Узбекистана присвоило «Любаве» звание «Народный самодеятельный коллектив» за вклад в сохранение культурного наследия.
Репертуар ансамбля насчитывает более 150 народных песен. Коллектив регулярно участвует в республиканских концертах и конкурсах, поддерживая традиции и даря слушателям живую народную музыку.