Yig‘ilish o'tkazildi
Ijroiya apparati majlislar zalida Boshqaruv raisining birinchi o‘rinbosari – Ijrochi direktor Roman Garayev boshchiligida tarkibiy bo‘linmalar rahbarlari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda har bir rahbarga qo‘l ostidagi ishchi-xodimlarni O‘zbekiston Respublikasi Mehnat kodeksi, jamoa shartnomasi, odob-ahloq qoidalari, mehnat intizomi hamda kombinatning ichki qonun-qoidalari bilan yaqindan tanishtirish vazifasi yuklatildi.
Shu bilan birga Yuridik departament direktori  tomonidan ishchi-xodimlarga nisbatan qo‘llaniladigan intizomiy jazo choralari, ularning amal qilish muddati va qo‘llanilgan intizomiy jazo choralarini muddatidan oldin bekor qilish masalalari yuzasidan tushuntirish berildi.
Bundan tashqari bugungi kunda rahbar va mutaxassislar sanoat xavfsizligi, mehnat muhofazasi hamda yong‘in xavfsizligi bo‘yicha doimiy faoliyatdagi komissiya (DFK) imtihonlarini topshirishlarida yanada shaffoflikni ta'minlash maqsadida tb.uzbeksteel.uz platformasi yo‘lga qo‘yilganligi va ushbu platforma bilan ishlash ko‘nikmalarini oshirib borish masalasi ham alohida ta'kidlandi. Shuningdek, yig‘ilishda ishlab chiqarishga oid boshqa masalalar ham muhokama qilindi.

НА ПРОИЗВОДСТВЕННОМ СОВЕЩАНИИ
В конференц-зале Исполнительного аппарата под председательством первого заместителя Председателя правления – исполнительного директора Романа Гараева прошло совещание с участием руководителей структурных подразделений.
В ходе совещания каждому руководителю было поручено детально ознакомить подчинённых работников с требованиями Трудового кодекса Республики Узбекистан, положениями Коллективного договора, нормами этики и поведения, правилами трудовой дисциплины, а также внутренними документами комбината.
Директор Юридического департамента предоставил разъяснения по вопросам применения дисциплинарных взысканий, срокам их действия и порядку досрочной отмены дисциплинарных мер в отношении работников.
Кроме того, было отмечено, что для обеспечения большей прозрачности при сдаче руководителями и специалистами экзаменов комиссии по промышленной безопасности, охране труда и пожарной безопасности создана специализированная онлайн-платформа tb.uzbeksteel.uz. Руководителям поручено укреплять навыки работы с данной системой и обеспечивать её эффективное использование.
Также на совещании были рассмотрены и другие вопросы, связанные с производственной деятельностью комбината.