Navli prokatlash bo‘linmasida
Navli prokatlash bo‘linmasida kombinat Birlashgan kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Elzara Veliullayeva rahbarligida tarkibiy bo‘linmalar kasaba qo‘mita raislari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
O‘tkazilgan yig‘ilishda Birlashgan kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma'lumot berilib, may oyida ishchi-xodimlar uchun amalga oshirilishi rejalashtirilgan tadbirlar yuzasidan kelishib olindi. Muhokama qilingan masalalar bo‘yicha mas'ullarga vazifalar berildi.
Shuningdek, yig‘ilish davomida Metallurgiya uskunalarini ta'mirlash bo‘linmasi kasaba qo‘mitasi raisi Jo‘shqin Egamberdiyevga kasaba uyushmasi tizimidagi samarali faoliyati uchun O‘zbekiston metallurgiya va mashinasozlik tarmoqlari xodimlari kasaba uyushmalari Respublika Kengashining diplomi topshirildi.
Yig‘ilishdan so‘ng kasaba qo‘mitasi raislari Navli prokatlash bo‘linmasining ishlab chiqarish faoliyati va kasaba qo‘mitasi ish jarayoni bilan tanishishdi.

В СОРТОПРОКАТНОМ ПОДРАЗДЕЛЕНИИ
В Сортопрокатном подразделении комбината под руководством председателя Объединённого профсоюзного комитета комбината Эльзары Велиуллаевой прошло рабочее совещание с участием председателей профсоюзных организаций всех структурных подразделений.
В ходе встречи были представлены отчёты о текущей деятельности Комитета, обсуждены мероприятия, планируемые для работников на май, и согласованы конкретные задачи для ответственных лиц. Особое внимание было уделено вопросам организации работы профсоюзов на местах и повышению её эффективности.
Кроме того, председатель профсоюзной организации ЦРМО Жошкин Егамбердиев был отмечен дипломом Республиканского совета профсоюзов работников металлургии и машиностроения за активную и результативную работу в системе профсоюзов.
По завершении совещания председатели профсоюзных организаций посетили производственные участки Сортопрокатного подразделения, ознакомились с организацией работы и процессами внутри подразделения, что позволило на практике оценить эффективность взаимодействия профсоюзов с коллективом.