XODIMLAR MALAKASI OSHIRILMOQDA
Kombinat va Toshkent viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi o‘rtasida 2024-yil 11-noyabrda tuzilgan shartnomaga asosan kombinat xodimlarini “Fuqaro muhofazasi” mavzusi bo‘yicha malakalarini oshirish o‘quv kursi tashkil etildi.
Toshkent viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi mutaxassislarini jalb qilgan holda tashkillashtirilgan ushbu kurs 2024-yilning 10-dekabrdan 12-dekabrgacha bo‘lib o‘tdi. Bo‘lib o‘tgan dars jarayonlarida mutaxassislar "Fuqaro muhofazasi"ning maqsadi, vazifalari, kuch va vositalari, uning iqtisodiyot tarmoqlarida tashkil etish tartiblari to‘g‘risida to‘xtalib o‘tishdi.

Upgrading Employee Qualifications
Based on the agreement concluded between the plant and the Tashkent Region Emergency Situations Department on November 11, 2024, a training course on the topic of "Civil Protection" was organized for the plant's employees.
This course, organized with the involvement of specialists from the Tashkent Region Emergency Situations Department, was held from December 10 to 12, 2024. During the lectures, experts discussed the purpose, objectives, powers and means of "Civil Protection", as well as the procedure for its organization in economic sectors.