XODIMLAR MALAKASI OSHIRILMOQDA
Kombinat va Toshkent viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi o‘rtasida 2024-yil 11-noyabrda tuzilgan shartnomaga asosan kombinat xodimlarini “Fuqaro muhofazasi” mavzusi bo‘yicha malakalarini oshirish o‘quv kursi tashkil etildi.
Toshkent viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi mutaxassislarini jalb qilgan holda tashkillashtirilgan ushbu kurs 2024-yilning 10-dekabrdan 12-dekabrgacha bo‘lib o‘tdi. Bo‘lib o‘tgan dars jarayonlarida mutaxassislar "Fuqaro muhofazasi"ning maqsadi, vazifalari, kuch va vositalari, uning iqtisodiyot tarmoqlarida tashkil etish tartiblari to‘g‘risida to‘xtalib o‘tishdi.

ПОВЫШЕНИЕ КВАЛИФИКАЦИИ СОТРУДНИКОВ
На основании договора, заключенного между комбинатом и Управлением по чрезвычайным ситуациям Ташкентской области 11 ноября 2024 года, для сотрудников комбината был организован обучающий курс по теме «Гражданская защита».
Данный курс, организованный с привлечением специалистов Департамента по чрезвычайным ситуациям Ташкентской области, проходил с 10 по 12 декабря 2024 года. В ходе лекций эксперты обсудили цель, задачи, полномочия и средства «Гражданской защиты», а также порядок ее организации в отраслях экономики.