MALAKA OSHIRISH KURSI TASHKIL ETILDI
2025-yil 21-aprelidan 25-apreligacha “O‘zmetkkombinat” AJning Xodimlar malakasini baholash, o‘qitish va rivojlantirish boshqarmasida navbatdagi malaka oshirish kursi tashkil etildi. Unda, O‘zbekiston Respublikasi Sanoat xavfsizligi Davlat qo‘mitasi “Kontexnazorat o‘quv” DM mutaxassisi “Sanoat xavfsizligi” mavzusi bo‘yicha kombinat xodimlarining bilim va ko‘nikmalari oshirmoqda.
O‘quv kursi davomida sanoat xavfsizligining umumiy talablari, lavozim yo‘riqnomalari, avariyani lokalizatsiya va likvidatsiya qilish rejalari, avariyaga qarshi tizimlar va rejimlar, texnik xavfsizlik vositalarining tuzilishi va ishlatish prinsiplari, qurilmalar, himoya vositalari va nazorat o‘lchov asboblarining tuzilishi, ularni harakatga keltirish va ulardan foydalanish kabi mavzularda ma’lumotlar berilib o‘qitilmoqda.
E’tiborlisi, ushbu kurs xodimlarning tajribasini oshirish bilan bir qatorda, noxush holatlarni oldini olish va muvaffaqiyatli faoliyat uchun zarur bo‘lgan barcha bilim va ko‘nikmalarni beradi.

НА  КУРСЕ ПОВЫШЕНИЯ КВАЛИФИКАЦИИ
С 21 по 25 апреля 2025 года в Управлении оценки, обучения и развития персонала АО «Узметкомбинат» организован очередной курс повышения квалификации. В рамках программы обучения специалист «Контехназорат ўқув» Государственного комитета промышленной безопасности Республики Узбекистан проводит обучение работников комбината по теме «Промышленная безопасность».
В ходе обучения  участникам предоставляется информация по общим требованиям промышленной безопасности, должностным инструкциям, планам локализации и ликвидации аварий, системам и режимам противоаварийной защиты, устройству и принципам работы технических средств безопасности, оборудования, средств индивидуальной защиты и контрольно-измерительных приборов, а также их  эксплуатации.
Отметим, что данный курс не только способствует повышению профессионального уровня работников, но и способствует  получить сотрудникам необходимые знания и навыки для успешной безаварийной деятельности и  предотвращения нежелательных рисков.