KATTA EKRANDA KINO NAMOYISHI
23-aprel kuni Metallurglar madaniyat saroyida «O‘zmetkombinat» aksiyadorlik jamiyati Kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan korxona xodimlari uchun tashkil etilgan «Vatan ostonasi» badiiy filmi namoyish etildi.
Film chegarachilarning hayoti, xizmat xususiyatlari va o‘z kasbiga sadoqati haqida hikoya qiladi. Film voqealari bag‘rikenglik, tinchlik, qo‘shni davlatlar bilan do‘stona munosabatlar kabi tushunchalarga asoslanadi. Suratga olish ishlari Turkiya, Suriya, shuningdek, O‘zbekiston viloyatlarida bo‘lib o‘tdi
- Film menga juda yoqdi, - deydi tomoshabinlardan biri Ismadiyor Mamatqulov. - Aktyorlar o‘z qahramonlarining dramaturgiyasi va his-tuyg‘ularini ajoyib tarzda yetkazishdi. Mana shunday ajoyib oqshom uchun tashkilotchilarga minnatdorlik bildiraman.
Badiiy filmni tomosha qilish tomoshabinlarga nafaqat estetik zavq bag‘ishladi, balki muhim insoniy qadriyatlar to‘g‘risida o‘ylashga ham imkon berdi.

24.04.2025 24.04.2025 2476
23 апреля во Дворце культуры металлургов состоялся показ художественного фильма «Ватан остонаси», организованный Профсоюзным комитетом АО «Узметкомбинат» для работников предприятия.
Фильм посвящён жизни и службе пограничников, теме профессионального долга, преданности Родине, толерантности, мира и добрососедских отношений с соседними государствами. Съемки картины проходили в Турции, Сирии, а также в различных регионах Узбекистана, что придало фильму особую атмосферу и масштабность.
— Мне очень понравился фильм, — делится впечатлениями один из зрителей Исмадиер Маматкулов. — Актеры великолепно передали драматургию и эмоции своих персонажей. Благодарю организаторов за такой замечательный вечер, наполненный смыслом и вдохновением.
Просмотр художественного фильма подарил зрителям не только эстетическое удовольствие, но и дал повод для размышлений о важных человеческих и профессиональных ценностях.