OROMGOHDA BESHINCHI MAVSUM OCHILDI
Bugun “Sohil” bolalar oromgohida shu yildagi yozgi mavsumning beshinchisi – yakuniy bosqichi boshlandi. “O‘zmetkombinat” AJ boshqaruvi va kasaba uyushma qo‘mitasi hamkorlikda korxona xodimlarining alohida e’tibor va qo‘llab-quvvatlashga muhtoj farzandlari uchun 160 ta bepul yo‘llanma ajratildi.
– Yangi mavsum 6-avgustdan 18-avgustgacha davom etadi, – deydi oromgoh direktori Komila Hakimova. – Dam olish dasturi avvalgidek, bolalar uchun tadbirlarga boy, sermazmun va qiziqarli tashkil etiladi.
Oromgohda tajribali maktab o‘qituvchilari, shuningdek, maxsus tayyorgarlikdan o‘tgan pedagogika oliy o‘quv yurtlari talabalari faoliyat yuritmoqda. Bu esa bolalarga maroqli dam olishlari bilan birga, ular o‘rtasida o‘zaro do‘stlik, g‘amxo‘rlik va shaxsiy o‘sish muhitini yaratadi.
Mavsum davomida bolalarni turli sport musobaqalari, ijodiy mahorat darslari, intellektual o‘yinlar, kechki tadbirlar, sayrlar va suzish mashg‘ulotlari kutmoqda.
Yakuniy mavsumda bolalar oromgohda yanada yorqin o‘tkazishlari va ular unutilmas taassurotlar olishlari kutilmoqda.

В ЛАГЕРЕ ОТКРЫТ ПЯТЫЙ СЕЗОН
6 августа в детском лагере «Sohil» стартовал пятый,  завершающий сезон этого лета. Правлением и профсоюзным  комитетом АО «Узметкомбинат» было предоставлено 160 бесплатных путёвок детям работников предприятия, нуждающихся в особом внимании и поддержке.
— Новый сезон продлится с 6 по 18 августа, — рассказала директор лагеря Камила Хакимова. — Программа отдыха остаётся прежней: насыщенной, активной и развивающей.
В лагере продолжают работать  опытные школьные педагоги, а также студенты педагогических вузов, прошедшие специальную подготовку. Всё это позволяет обеспечить детям не только отдых, но и атмосферу заботы, дружбы и личностного роста.
В течение смены ребят ждут спортивные соревнования, творческие мастер-классы, интеллектуальные игры, вечерние мероприятия, а также прогулки и купание.
Завершающий сезон обещает стать ярким финалом летней оздоровительной кампании и подарит детям множество незабываемых впечатлений.