“O‘ZMETKOMBINAT” DELEGATSIYASI “SOCIÉTÉ GÉNÉRALE” VAKILLARI BILAN UCHRASHUV O‘TKAZDI
Ayni damda “O‘zmetkombinat” aksiyadorlik jamiyati Boshqaruvi raisi - Bosh direktor Bahodir Abdullayev Londonda xizmat safari doirasida Yevropaning yetakchi moliya institutlaridan biri "Société Générale" banki rahbariyati bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda xalqaro moliyaviy hamkorlikni kengaytirish, jumladan, yevroobligatsiyalar chiqarish, kredit liniyalarini ochish hamda xalqaro kapital bozorlariga chiqish imkoniyatlari muhokama etildi. Tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikni yo‘lga qo‘yish va strategik moliyaviy sheriklikni rivojlantirishga qiziqish bildirishdi.
Ma’lumot uchun, "Société Générale" Yevropaning eng yirik va nufuzli moliya guruhlaridan biri bo‘lib, 1864-yilda tashkil etilgan. Shtab-kvartirasi Parij shahrida joylashgan bank 60 dan ortiq davlatda faoliyat yuritadi hamda korporativ, investitsiya va chakana bank xizmatlarini ko‘rsatadi. Kompaniya xalqaro moliya bozorlaridagi nufuzi va ko‘p yillik tajribasi bilan dunyodagi eng ishonchli moliyaviy institutlardan biri sifatida tanilgan.

Делегация «Узметкомбината» провела встречу с представителями Société Générale
В настоящее время Председатель правления - Генеральный директор АО "Узметкомбинат" Баходир Абдуллаев находится в рабочей поезке в Лондоне.
В рамках визита была проведена встреча с руководством одного из ведущих финансовых институтов Европы — банка Société Générale.
Во время встречи обсуждались вопросы расширения международного финансового сотрудничества, в том числе выпуск еврооблигаций, открытие кредитных линий и выход на международные рынки капитала. Стороны выразили заинтересованность в установлении взаимовыгодного сотрудничества и развитии стратегического финансового партнёрства.
Для справки: Société Générale является одним из крупнейших и авторитетных финансовых институтов Европы, основанным в 1864 году. Штаб-квартира банка находится в Париже. Он ведёт деятельность более чем в 60 странах, предоставляя корпоративные, инвестиционные и розничные банковские услуги. Благодаря своей высокой репутации и многолетнему опыту Société Générale признан одним из самых надёжных финансовых институтов мира.