Joriy yilning 14–15-oktabr kunlari Moskva shahrida “Metall prokati bozorlari: savdo, ishlab chiqarish, strategiya” III xalqaro konferensiyasi bo‘lib o‘tdi. Tadbir MAXConference va MMI axborot-konsalting agentligi hamkorligida tashkil etildi. Konferensiya Rossiya, Qozog‘iston, Belarus va boshqa mamlakatlardan yetakchi metallurgiya sohasi mutaxassislarini birlashtirib, sohadagi dolzarb an‘analar, savdo strategiyalari va ishlab chiqarishni rivojlantirish masalalarini muhokama qilish imkonini berdi.
“O‘zmetkombinat” AJ Boshqaruvi raisi – Bosh direktorining topshirig‘iga binoan, konferensiyada Marketing va tashqi savdo boshqarmasi boshlig‘i Erkın Ibragimov ishtirok etdi. U korxonaning yupqa metall prokati bo‘yicha ma’ruza qildi, “O‘zmetkombinat” AJning qora metallurgiyani rivojlantirishdagi strategik rolini ta’kidlab o‘tdi va issiq holatda tayyorlangan po‘lat o‘ramlarini ishlab chiqarish bo‘yicha yangi loyihaning ishga tushirilishi haqida ma’lumot berdi.
“O‘zmetkombinat” AJdagi Quyuv-prokatlash majmuasi loyihasi konferensiya ishtirokchilarida katta qiziqish uyg‘otdi, ayniqsa, Rossiya va xorijiy treyderlar hamda MDH mamlakatlari ekspertlari e’tiborini tortdi.
Konferensiya tajriba almashish, sohaga oid dolzarb muammolarni muhokama qilish va yangi hamkorlik imkoniyatlarini izlash uchun muhim platforma bo‘ldi.

НА КОНФЕРЕНЦИИ «РЫНКИ МЕТАЛЛОПРОКАТА: ПРОДАЖИ, ПРОИЗВОДСТВО, СТРАТЕГИЯ»
14–15 октября 2025 года в Москве прошла III международная конференция «Рынки металлопроката: продажи, производство, стратегия», организованная MAXConference совместно с информационно-консалтинговым агентством MMI. Мероприятие собрало ведущих экспертов металлургической отрасли из России, Казахстана, Беларуси и др., чтобы обсудить актуальные тенденции, стратегию продаж и развитие производства.
По поручению Председателя правления - Генерального директора АО «Узметкомбинат» в конференции принял участие начальник Управления по маркетингу и внешним продажам АО "Узметкомбинат" Эркин Ибрагимов. Он выступил с докладом о плоском прокате предприятия и подчеркнул стратегическую роль предприятия в развитии черной металлургии, а также рассказал о запуске нового проекта по производству стальных горячекатаных рулонов.
Проект по строительству Литейно-прокатного комплекса в АО «Узметкомбинат» вызвал интерес у участников конференции, особенно привлёк внимание российских и зарубежных трейдеров и экспертов из стран СНГ.
Конференция стала важной платформой для обмена опытом, обсуждения актуальных вызовов отрасли и поиска новых возможностей для сотрудничества.