“O‘ZBEKISTON METALLURGIYA KOMBINATI” AKSIYADORLIK JAMIYATI CDP (CARBON DISCLOSURE PROJECT) BAHOLASH TIZIMIDA IKKI POG‘ONA YUQORILAB, “B” DARAJASIGA ERISHGANINI MA’LUM QILADI
O‘zbekistonda po‘lat mahsulotlar ishlab chiqarishda yetakchi korxona bo‘lgan “O‘zbekiston metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyati (RSE: UZMK) (bundan keyin matnda – “O‘zmetkombinat” AJ, “Kompaniya”) CDP (Carbon Disclosure Project) bahosi ikki pog‘onaga, ya’ni “B” darajasiga ko‘tarilganini mamnuniyat bilan ma’lum qiladi.
20.02.2025
KASBIDAN BAXT TOPGAN AYOL.
Ayol jamiyatda faol bo‘lishi, mamlakat taraqqiyotiga o‘z hissasini qo‘sha olishi bugungi kunda muhim ahamiyat kasb etmoqda.
MODDIY YORDAM PULINI OLISH HAQIDA VIDEOQO'LLANMA.
MY.UZBEKSTEEL.UZ SAYTI ORQALI KOMBINAT KASABA UYUSHMASI QO'MITASI TOMONIDAN BERILADIGAN MODDIY YORDAM PULINI OLISH HAQIDAGI VIDEOQO'LLANMA
19.02.2025
PENSIYAGA KUZATILDI.
Kombinatimizda uzoq yillar ishlagan, o‘z kasbining mohir ustalari-fidoiy insonlarni pensiyaga kuzatish tadbirlari an’anaga aylangan.
“NURONIY” GAZETASIDA MAQOLA CHOP ETILDI.
“NURONIY” GAZETASINING 19-FEVRALDAGI 7-SONIDA O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI KONCHILIK VA METALLURGIYA SANOATI FAXRIYLAR KENGASHI BEKOBOD HUDUDIY FILIALI FAOLIYATI HAQIDA "O'ZMETKOMBINAT" AJ MATBUOT XIZMATI TOMONIDAN TAYYORLANGAN MAQOLA CHOP ETILDI.
O‘zbekiston Milliy banki dam olish kunlarida ham siz uchun xizmat ko‘rsatadi.
NBU mamlakatimizdagi eng yirik moliya muassasalaridan biri bo’lib mijozlarga xizmat ko‘rsatish sifatini doimiy ravishda oshirib kelmoqda.
OSHPAZLIK HAM BIR SAN’AT.
Dunyoda kasblar ko‘p. Barcha insonlar o‘z qiziqishidan kelib chiqib turli ishlar bilan shug‘ullanadi.
18.02.2025
HISOBOT-SAYLOV YIG‘ILISHI BO‘LIB O‘TDI.
17-fevral kuni “O‘zmetkombinat” AJning Elektrda po‘lat eritish bo‘linmasi kasaba uyushmasi qo‘mitasining hisobot-saylov yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
KISLOROD KOMPRESSOR BO'LINMASIDAN VIDEOLAVHA
MANFAATLAR TO‘QNASHUVI TO'G'RISIDA.
TIBBIY KO‘RIK O‘TKAZILMOQDA.
Inson uchun bebaho boylik – bu sog‘lik-salomatlikdir. Uni asrash esa har birimizga omonat qilib berilgan. Har qanday kasallikni davolashda nomedikamentoz, ya’ni turmush tarzini o‘zgartirishga qaratilgan davolash usuli ham muhim sanaladi.
ZAHIRIDDIN MUHAMMAD BOBUR IJODI.
O‘zbek mumtoz adabiyotining yirik vakili, buyuk shoir, tarixchi, geograf, davlat arbobi, iste’dodli sarkarda, boburiylar sulolasi asoschisi, temuriy shahzoda Zahiriddin Muhammad Bobur millatimizning eng yorqin vakillaridan biridir.